Співачка-друг, співачка-психолог…

Відомо, що слово має надзвичайну силу: ним можна засмутити, образити, зробити людині приємне, наснажити, навчити, допомогти… Словом можна навіть убити – і це не гіпербола, а житейська правда.
А що значить слово у пісні, коли воно, прекрасне, лине під ніжну мелодію з вуст талановитого співака чи співачки! Справжні пісні надихають, окрилюють, мотивують нас бути кращими, вчать по-справжньому любити себе й світ.

Такий енергетично-пісенний код притаманний молодій співачці Мелані Мартінез, уродженці Нью-Йорка з пуерториканським і домініканським родинним корінням. Мелані – авторка пісень, співачка, фотографка, кліпмейкерка. Своєю творчістю та незвичним образом приверне увагу багатьох поціновувачів попкультури.

Її творчий шлях розпочався 2012 року з участі у Третьому телевізійному сезоні американського «Голосу». На відборі вона виступила з піснею Брітні Спірс «Toxic» й отримала місце у команді соліста гурту «Maroon 5» Адама Левіна. Але протрималась у шоу тільки до восьмого раунду та вибула зі змагань після виконання пісні «Crazy» Gnarls Barkley.

Втім юна уперта виконавиця не дала про себе забути – незабаром випустила свій дебютний сингл «Dollhouse» з музичний кліпом. А незабаром заявила про себе першим студійним альбомом «Cry Baby», в який увійшло 13 пісень. І який отримав багато позитивних відгуків та 2017 року подолав позначку в 1 мільйон проданих копій. Успіх не розслабив Мелані: вона організувала тур, а трохи згодом заявила, що почала працювати над наступним альбомом.

У березні 2017 року співачка оголосила про бажання зняти фільм, який розповідав би історію кожної пісні з майбутнього альбому. «Збираюся провести рік над фільмом: режисурою, зйомками, макіяжем і всім іншим, тож є над чим працювати», – ділилася планами зі своїм шанувальникам.

Фільм «К-12», куди теж увійшло 13 пісень, побачив екрани 6 вересня 2019 року. Згодом Мелані випустила ще 7 бонусних треків до альбому.

І це був справжній успіх! Потужна підтримка фанатів, її музичні кліпи набирають сотні мільйонів переглядів, квитки на її концерти розліталися за лічені години, а профілі у соціальних мережах приростали все новими і новими підписниками.

Ця шалена популярність – звісно, «не за гарні очі». У своїй пісенній творчості Мелані Мартінез порушує вкрай важливі проблеми сьогодення. Сміливо можна сказати, що піснями вона боронить, рятує людей, адже відкрито говорить про булінг, алкоголізм, стандарти краси, непрості стосунки батьків та дітей, булімію, про інші «незатишні» теми та приховані суспільні болячки.

Для прикладу, пісня із дебютного альбому Мелані «Mrs. Potato Head». Вона допомагає людям подолати свої комплекси, прийняти себе такими, якими явив кожного Творець. Співачку непокоїть проблема пластичної хірургії, зокрема її негативний вплив на здоров’я, адже багато йде на жертви, щоб мати чужу ілюзорну зовнішність голлівудської зірки.

«Ох, пані Картопляна Голова, скажіть, правда, що краса – це біль», – чуємо в одній із пісень Мелані Мартінез.

(Кадри з кліпу «Mrs. Potato Head»)

Інший приклад – «Orange Juice» з альбому «К-12». Надзвичайно чутлива історія про дівчинку, яка страждає від булімії, і не наважується відповісти на образу. «Скажи, що ти перестанеш… Твій вигляд – не проблема… Ох, як би я хотіла дати тобі мої очі, тому що знаю – твої не працюють. Я б хотіла сказати тобі, що ти маєш чудовий вигляд, просто чудовий! Але ти не повіриш моїм словам», – переймається Мелані своєю піснею .

(Кадри з кліпу «Orange Juice»)

Вкрай важливо, що в усіх історіях співачка бере участь сама. Вона не просто оповідачка сюжету, а героїня, яка переживає усі травми особисто. Це посилює відчуття правдивості, викликає бурхливе співчуття. У своїх історіях Мелані носить ім’я «Плакса/Cry baby», що теж є певним символом.

Для сучасного покоління молоді Мелані Мартінез не лишень талановита співачка, вона порадниця, друг. Вона психолог мільйонів фанатів. Тому слід її в історії новітньої музики – очевидний і значущий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company