Срібний долар у барвах  України

У Сполучених Штатах Америки випустили монети номіналом 1 долар, присвячені Україні. Про це сповіщає офіційна сторінка Музею грошей Національного банку України.

«Американські срібні інвестиційні монети номіналами 1 долар США 2022 року випуску – серед монет, що увічнюють мужній опір українських захисників російським окупантам та прагнення українців захистити свою незалежність та суверенітет», – йдеться у дописі.

Оформлення інвестиційних монет у кольоровій стилістиці з українською символікою – ініціатива приватних компаній. Дизайн створили за мотивами ескізу художника і медальєра Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, що йде».

На реверсах обох пам’ятних монет зображено молоду жінка у вінку із квітів – втілення Свободи. Тлом першої монети – синьо-жовтий прапор. Друга монета демонструє дівчину-Свободу, вбрану в кольори українського прапора, яка крокує полем соняшників. Її волосся прикрашають соняхи, які вона також несе в руках.

«Соняшник вважається українським символом любові до Батьківщини – коментують у Музеї грошей НБУ. –  Соняшники також стали символом скорботи за українськими героями, які загинули на Донбасі, та символічним втіленням Дня пам’яті захисників України, що відзначається щороку 29 серпня».

На аверсі обох монет зображено культового американського орла в польоті. Дизайн аверсу цього типу інвестиційних монет був оновлений у 2021 році та створений художницею Емілі Дамстра. Лицьові сторони монет теж відрізняються кольоровою гамою: орел на одній монеті срібний, на іншій – у кольорах українського прапора.

Екземпляри можна придбати у закордонних нумізматичних магазинах та інтернет-магазинах.

Додатково:
«Слава Україні» на естонських монетах

До кінця року в Естонії з’являться спеціально розроблені монети номіналом 2 євро з підписом «Слава Україні». Дизайн цих монет створила українка. Це перший випадок, коли у дизайні естонської монети використаний іноземний текст, хоча й латиницею.

Підготовка до випуску монети розпочалася у квітні. Спеціально розроблений дизайн в 2 євро повинен бути затверджений Європейською комісією та країнами ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company