Стартапнемо?

Як створити вдалий стартап і просувати його до результативної реалізації? Всі тонкощі цієї справи добре знані кандидатові психологічних наук доцентові Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка Олені Сорокіній. Ними вона й поділилася на майстер-класі для студентів-грінченківців.

Найперша умова успішного проєкту, переконана псигологиня, – інноваційна  і суспільно-корисна бізнес-ідея. «Потрібно запропонувати такий продукт, якого ще не існує, або той, в якому є якийсь новий, унікальний елемент». І звісно ж,  проаналізувати ринок, вивчивши потенційний попит, розробити технічні способи реалізації задуманого і джерела фінансування.

Безумовно, для таких проєктів потрібна надійна команда. Має бути людина-ініціатор, засновник стартап-проекту, а також підприємець, який втілюватиме бізнес-ідею. Основне джерело пошуку однодумців – це корисні зв’язки та знайомства.

Олена Сорокіна нагадала, як виник сам термін «стартап». Два студенти одного з університетів започаткували дуже маленьку компанію з інтелектуальної власності і назвали її Стартапом. Невдовзі, у серпні 1976 року, цей неологізм підхопив  журнал  «Форбс», вживши його в одній із своїх публікацій. Відтоді слово-термін поширилося світом, означивши так ідею, що має перетворитися в якийсь продукт, або організаційну структуру з певним потенціалом. Стартап – справа молодих: середній вік його творців – 25 років.

Учасники майстер-класу організували «мозковий штурм»: дискутували та розмірковували про проєкти, які нині могли б стати стартапами.

– Для їхнього успіху важлива маркетингова підтримка, – акцентувала Олена Сорокіна. – Важливо створити позитивний імідж проєкту, щоб його одразу впізнавали. А для цього слід анонсувати стартап, привернути до нього увагу ЗМІ та цільової аудиторії.

За словами експерта, найважча стадія реалізації проєкту, коли він досягає цілей, зазначених у бізнес-плані, коли є стабільний попит на продукцію, та попри те необхідні чималі зусилля, щоб завойовувати нею нові ринки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company