Street-art Києва. Олександр Корбан

Останніми роками у Києві з’явилося понад сотню масштабних артоб’єктів. Переважно мурали, що прикрашають фасади будівель. Вони стали окрасою столиці.

Творці стінописів – не лише українські митці. Є тут мурали художників з Іспанії, Австралії, Канади, Аргентини, Португалії. Для прикладу, стінопис «Нічне місто» створив іспанець SebasVelasco, мурал «Перед катаклізмом» – австралієць Fintan Magi, «Автопортрет» – роботи канадського митця Emmanuel Jarus, а португальський художник Alexandre Farto – автор зворушливого портрета «Сергій Нігоян». Розмаїття тем київських муралів вражає: історичні постаті, довкілля, сучасне мистецтво, види України, філософські візії митців.

Sebas Velasco, робота «Нічне місто»

Street-art (вуличне мистецтво) – образотворчість, характерною рисою якого є яскраво виражений урбаністичний стиль. Основна частина стріт-арту – графіті (спрей-арт). але не можна ототожнювати графіті та стріт-арт. До стріт-арту належать також мурали, постери (некомерційні), трафарети тощо. Термін стріт-арт поширився в процесі розвитку графіті на початку 1980-х і пізніше використовувався як назва вуличних шедеврів. Особливої популярності набув уже в ХХІ столітті.

Серед вітчизняних художників-муралістів Олександр Корбан чи не найвідоміший. Його стінописи прикрашають міста України, Італії, Грузії, Туреччини. Митець народився 12 березня 1987 року у м. Кіровське, що на Донеччині. У 2006–2011 рр. працював шахтарем на шахті «Комсомолець Донбасу». У серпні 2014-го переїхав до Києва. Тут мешкає, працює, займається волонтерством. Вперше спробував робити стріт-арт ще 2002 року. Але відлік своєї свідомої роботи графіті-художником починає з 2009-го. Захоплюється також створенням портретів аерозольними фарбами на полотні, оформленням інтер’єрів та екстер’єрів.

Особливістю його творчості є зображення «characters» (картинок). Митець тісно переплітає різні стилі й техніки (фотореалізм, поп-арт, декоративний живопис, експресивний концептуалізм; аерозольні, олійні, акрилові фарби тощо). Його авторству належать і станкові твори для галерейних просторів.

Для Києва Олександр Корбан створив справді красиві й динамічні роботи – глибокі, кожна зі своєю історію: «Танець», що на проспекті Володимира Івасюка, 60, «Маленька співачка» та «Не бійся мріяти» – на вулиці Авіаційній. І так само два мурали – на столичній вулиці Антоновича: «Складний вибір» та «Дитинство».

А цим яскравим стінописом митець прикрасив київську Оболонь іще тоді, коли наші воїни звільняли Київщину від рашистських зайд. В управлінні туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації  переконані, що «після перемоги цей артоб’єкт обов’язково увійде до туристичних маршрутів по київських муралах і буде символом нашої спільної перемоги».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company