Стрес – не прес

Лекції, семінари, сесія, робота, активне дозвілля… Інколи студенту доводиться красти час у самого себе: не доспати, не поснідати… Але все одно – не встигаємо, хвилюємося, і зрештою, вибиваємося із сил. Тоді хвилею накочується апатія – найперша ознака стресу…

Викладачка Інституту людини столичного Грінченкового університету Інна Заіка провела для студентів майстер-клас із подолання стресу. Найперше, запевнила пані Інна практичною мудрістю видатного біолога і лікаря Ганся Сельє, не треба боятися стресу, бо це  «аромат і смак життя, й уникнути його може лише той, хто нічого не робить… Повна свобода від стресу означала б смерть».

Але  звідки береться стрес? У нього чимало збудників: довкілля, харчування, погодні примхи, шкідливі звички. Психіка людини дуже чутлива до будь-яких змін, і треба бути готовим до них. Про стрес нам сигналізують моральне виснаження, безсоння, неуважність. Звідкись з’являється відчуття провини, ви невпевнені у собі навіть серед друзів.

Поради для подолання стресу прості, але дієві. Найперше, говорить Інна Заіка, займіться спортом. Будь-яке фізичне навантаження – найкращий природній антидепресант. Обмежте вживання  стимуляторів, наприклад, кофеїну, а від тютюну і алкоголю краще взагалі відмовитися. Допоможе і здорова їжа – джерело нашої енергії. І дуже важливо, особливо студентам, навчитися планувати – якщо не на кілька днів наперед, то хоча б наступний день. Це допоможе уникати несподіванок, гарячково згадувати: «що ж я забув»…

І стежте за своїм самопочуттям, запитуйте себе: «Як почуваюся?» Якщо відчуваєте дискомфорт, легку втому, відразу скоригуйте свій стан. Наприклад,  дихальні вправи допоможуть розслабитися, заспокоїтися. І тоді стрес вас не скоро потурбує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company