Студентська десятка столичних «едемів»

Пригляньтеся до перехожих. Хтось глипає на красунь, хтось утупиться в планшет, а більшість дивиться під ноги – за звичкою, щоб не перечепитись. А тим часом у стольному граді на вас чекає скільки чудових місць! Де можна відпочити, випити кави, поспілкуватися. І недорого, і цікаво. Для студентів саме в «десятку». Не вірите? Самі переконайтеся!

1.Арт-причал на Набережно-Хрещатицькій

Дивовижне місце на березі Дніпра. Арт-причал поєднує в собі і мистецький простір, і майданчик для спортивних занять. Тут запросто  зустрінете найстрункіших  дівчат, що зайве переконує: фізичні вправи – не тільки до лиця… Арт-причал – ще й романтичний куточок для побачень. Пройшовши під мостом або через скляні двері галереї, обов’язково стрінете закохану парочку. Арт-причал не тільки здоровить тіло, збагачує душу, а й загострює почуття. Будьте обережні – не поріжтеся!

Що/кого необхідно взяти:  другу «половинку», термос і  стаканчики, а якщо прохолодно – ковдру чи плед.

2.Оглядовий майданчик на проспекті імені Валерія Лобановського

Якщо у вас з’являється адреналін лише тоді, коли купаєте кішку, а від автомобільного диму забиває дих, скористайтеся цією порадою. Стометрова висота розфарбує ваші емоції у найяскравіші відтінки! На оглядовому майданчику 25-поверхової новобудови ще раз переконаєтеся в тому, що птахи  не мають кордонів, а люди – меж у своїх мріях.

Що/кого необхідно взяти: гроші для прокату бінокля. Подумайте про гігієнічну помаду, бо губи на такій висоті обвітрюються за кілька секунд. Не забудьте  фотоапарат. Під фотосесією поставте підпис:  «Я хмару пальцями тримаю».

3.Інді-книгарня «Хармс»

Кав’ярня-книгарня-лекторій, названа на честь письменника-дивака Даниїла Хармса, – чудове місце, щоб попліткувати чи обговорити плани друзів на перший  медовий місяць. Ввічливі офіціантки допоможуть вибагливим і навіть вередунам: порадять екзотичний чай від застуди, оригінальний сандвіч або смачний мафін. Знавці кажуть, що ця кав’ярня перебрала славу відомого у Санкт-Петербурзі кафе «Сайгон». Концентрація творчих особистостей на квадратний метр у нас більша! Можливо, через те, що кав’ярня менша.

Що/кого необхідно взяти: корм для Еліота, кота-експоната кав’ярні «Хармс», непотрібну бабусі вінілову платівку, щоб поповнити ексклюзивну колекцію для тутешніх меломанів. Не обтяжуйте себе важкими речами. Стільці не пристосовані для навішування, а вішаки розміщені в окремому секторі.

4.«Глінтвейня» на Бессарабці

Як і «Хармс», цей заклад означений духом і стилем європейськості. Глінтвейн наливають в будівлі Бессарабського ринку – історичному і знаменитому, як і сам Хрещатик, місці. На вході відвідувачів усмішками зустрічають хлопці і дівчата (язик не повертається назвати їх офіціантами). Надто невимушена і по-дружньому тепла  атмосфера! Поспішайте, бо найсмачнішого мандаринового глінтвейну  всім не вистачає!

Що/кого необхідно взяти: другу «половинку», бо опісля частування можна, перемайнувши дорогу, зайти до галереї сучасного мистецтва «PinchukArtCentre». Жувальна гумка бажана, якщо когось непокоїть «глінтвейновий» подих.

5.Радіоринок «Караваєві Дачі»

Якщо американський коп занервував і хапається за  пістолет «Глок», мабуть, він заїхав у якесь непроїзне гетто.  Киянам радимо стежити за своїми кишенями, якщо ви опинилися неподалік радіоринку на «Кардачах». Це не просто барахолка телефонів, комп’ютерного дріб’язку й іншого вкрай важливого непотребу. Тут захоплююче цікаво. В якийсь момент у вас можуть попросити подивитися телефон і «забудуть» повернути. Тому не втрачайте голови – частіше роззирайтеся.

Що/кого необхідно взяти: про всяк – випадок газовий балончик чи друга-боксера. І лише один мобільний телефон.

6.Парк ім. Гейдара Алієва

Не буду довго зупинятися на особливостях біографії колишнього азербайджанського президента – «Вікіпедія» вам  допоможе. Лише зауважу, що навесні парк стає затишним куточком для творчих людей. Особливо тих, чия творчість пов’язана з коханням. А дивовижний водоспад допоможе і вам творити.

Що/кого необхідно взяти: килим-літак, чарівну супутницю Жасмін і колекцію східних мелодій.

7.Воздвиженка

Цей  житловий мікрорайон – із дуже давньою історією: від найперших поселень ХІ ст. до елітних новобудов ХХІ ! Прекрасні декорації для зйомок кліпів сучасних поп-виконавців. А от чимало квартир у новобудовах стоять пустками – чекають грошовитих власників. Численні туристи, учасники різноманітних святкових заходів (наприклад, «Фестивалю їжі», як оце на фото), створюють штовханину заклопотаних. У вас відразу з’явиться відчуття важливої зайнятості. А поряд з Воздвиженкою – славнозвісний Андріївський узвіз. Чи треба тут щось пояснювати?!

Що/кого необхідно взяти: зручне взуття, бо бруківкою на високих каблуках  довго не походиш, фотоапарат, а краще – знайомого фотографа, смартфон з додатком «ліхтарик», якщо плануєте затриматися до ночі.

8.Лабіринт на Оболоні

«Затерта» до дірок  вечірніми прогулянками і зустрічами Оболонська Набережна не так давно поповнилася цікавим експонатом – лабіринтом із кам’яних брил. Витвір мистецтва автори назвали «Подорож у себе», не уточнивши,  яким зі своїх «Я» може прийтись людина. Лабіринт, кажуть, допомагає знайти відповіді на складні запитання життя-буття. Трансцендентальний «тренажер» розташований поблизу багатоповерхового будинку № 7.

Що/кого необхідно взяти: по можливості бути одному, щоб не заважали і не відволікали, можна взяти книжку Жана Беліво «У пошуках себе» або будь-якого автора, але – зі схожою назвою.

9.Галерея «Цех»

У вас виникає нудота, коли чуєте вислів «сучасне мистецтво»?  «Цех» стане пігулкою для вашого слабкого шлунку естетики. Художня платформа просуває проекти креативних і молодих імен вітчизняного розливу. Роботи п’ятірки талантів справді «дихають» і надихають. Тільки-от розташовано експозицію далеченько – доведеться кілька разів пересідати, щоб добратися.

 Що/кого необхідно взяти: довідкові брошури «Як оцінювати художнє мистецтво?» і «Куди викинути  «Як оцінювати художнє мистецтво»?». Тут треба вчитися розуміти серцем. Короткозорим і піжонам-інтелектуалам бажано мати окуляри.

10.«Грінченківський корпус» на Оболоні

Нарешті, останній (а може, й найперший!)  у топ-десятці найцікавіших студентських місць столиці – мій рідний університет. Розкішний взірець лакшері-стайлу, а водночас – строгий і сучасний. Тут навчаються найздібніші і   наймудріші (тобто – найхитріші) студенти. Здалеку помітна невпорядкована міграція спудеїв-журналістів з пари на пару. Зелені насадження навколо будівлі наповнюють легені додатковою дозою ароматизованого кисню. На вході нас зустрічає плакат-звернення Бориса Грінченка: «Україна. В цьому слові для мене все».  А для нас «все» – ще й Університет його імені, наше майбутнє.

 Що/кого необхідно взяти: взяти себе в руки, портфель в зуби і нарешті відвідати пари!

Любімо Київ –  і він неодмінно відповість нам взаємністю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company