СУДЯТЬ БОЙОВИКІВ, ПУТІНА І РОСІЮ

Окружний суд Нідерландів перейшов до слухання справи про збиття російським «Буком» пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» у небі над Донбасом. Тоді, у липні 2014 року, загинуло 298 пасажирів та членів екіпажу, громадян одинадцяти країн. У травні минулого року Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію в катастрофі літака.

Міжнародні розслідувачі, серед яких і українські прокурори, встановили, що  «Бук» належав ракетній бригаді з російського Курська. Зараз підозрюваними у справі проходять росіяни полковник ФСБ Ігор Гіркін-Стрєлков («Стрєлок»),  тодішній «міністр оборони» маріонеткової «ДНР», а також «головнокомандувач» «Армії Новоросії», полковник військової розвідки Сергій Дубінський («Хмурий»), що забезпечував транспортування ракетного комплексу, підполковник, колишній десантник Олег Пулатов («Гюрза», «Халіф»), який визначав місце для запуску ракети, та Леонід Харченко («Кріт»). Останній – уродженець Донбасу, у 1987-му був засуджений за статтею «групове зґвалтування» і відбув трирічний термін покарання. У «ДНР» командував розвідувальними підрозділами, виконуючи накази Дубінського та Пулатова. Торік  ЗМІ повідомляли про можливу ліквідацію «Крота» російськими спецслужбами.

Обвинувачені в убивстві на судове засідання не з’явилися, але інтереси одного з них, Олега Пулатова, представляють адвокати. Таким чином, на думку спостерігачів, російська влада, ігноруючи попереднє слідство і сам судовий процес, отримує доступ до матеріалів справи. Українські представники впевнені, що в ході судового розслідування з’являться нові підозрювані.

Слідство має тверді докази про причетність Кремля до збиття пасажирського «Боїнга». У самій Росії висували кілька версій про причини авіакатастрофи, однак із жодною як офіційною не визначилися. Прокурор Нідерландів Вард Фердінандуссе завершив судову промову цитуванням російського письменника-дисидента Олександра Солженіцина: «Насильству нічим прикритися, крім брехні, а брехня може триматися тільки насильством»

Одночасно нідерландський адвокат Джері Скінне  від імені сорока сімей родичів загиблих подав до Європейського суду з прав людини позов проти Російської Федерації і Владіміра Путіна на 330 млн. доларів. На думку адвоката, «Бук» не міг покинути територію Росії без дозволу її президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company