СИРІЯ: КРИВАВИЙ ВИР

Сліпа болгарська провидиця Ванга кілька десятиліть тому заявляла, що зміни й оновлення світу почнуться після падіння Сирії. «Мене запитують: «Чи скоро прийде цей час?» Ні, не скоро. Ще Сирія не впала!» 

30 вересня 2015 року сирійський диктатор Башар Асад у письмовому зверненні попросив президента Росії Владіміра Путіна військової підтримки у протистоянні з демократичною опозицією та повстанцями. Значна частина Сирії на той час була захоплена також терористами ІДІЛу – радикального ісламістського  угруповання, що претендує на створення держави в Іраку та країнах Східного Середземномор’я. Сирійський режим контролює лише третину території. Втручання Росії не стишило громадянську війну, яка точиться уже сім років, не зупинило наступи бойовиків, а лише підлило гасу у вогонь протиборства.

На початку квітня сили Башара Асада скинули бочкову хімічну бомбу на містечко Дума, що у Східній Гуті, приміському мегаполісі Дамаска. Щонайменше півтори сотні загиблих і понад тисячу постраждалих від хлору, передає ВВС.

Раніше Росія як учасниця конфлікту заявляла про співпрацю зі США та європейськими країнами для боротьби з тероризмом і гарантувала, що офіційний Дамаск не застосовуватиме хімічну зброю. Воістину, якщо угоди з Росією не варті паперу, на яких написані, то що вже говорити про «чесне слово» нинішнього російського президента? Його друг, сирійський диктатор, продовжує воювати зі своїми громадянами диявольською міліарною хімією масового враження, виморюючи жінок, дітей, немічних…

Торік, якраз на соту річницю вступу Америки у Першу світову війну, президент Дональд Трамп наказав ударити ракетами по сирійському військовому аеродрому в Хомсі, з якого, за даними розвідки, злітали літаки із убивчим зарином.  Тоді  у місті Хан-Шейхун, що в провінції Ідліб, від задухи загинуло більше сотні людей, а ще з півтисячі отруїлися.

Трамп заявляв, що удар «Томагавками» відіб’є бажання Асада «хімічити». Це, звісно, було недвозначне попередження формальному союзникові американців у Сирії – Росії. А через рік «друг» Владімір знову перевірив  «френда» Дональда на «слабо».

Тоді, після удару США крилатими ракетами, Росія вимушено втерлася: Кремль спромігся на заяву про недопустимість таких дій. Сьогодні, після свіжого попередження від Трампа про можливу відплату «гарними, новими, «розумними» ракетами», з Москви відповіли: «Завжди напоготові!» Начальник російського генштабу  Валерій Герасимов пообіцяв, що «у випадку загрози російським військовим у Сирії» вогонь буде відкрито не лише по ракетах, а й по їхніх носіях, американських есмінцях і літаках.

Путіну потрібне загострення збройного конфлікту на Близькому Сході. Ним він гасить внутрішні протиріччя і невдоволення російських громадян бідністю і безправ’ям. У цьому сподівається вхопитися за нові важелі тиску для переговорів з лідерами західних країн,  домогтися їхніх поступок по Україні і Східній Європі. Незважаючи на те, що за путінськими офіційними заявами із Сирії нібито виведено російські війська, в регіоні близько п’ятнадцяти бойових суден, підводні човни, авіація, протиракетні системи.

Втім, можуть так зорі зійтися, що у сирійському протистоянні Путін погасить не проблеми Росії, а… себе. Про готовність нанести ракетні й авіаційні удари по військових об’єктах Башара Асада заявили також у Парижі і Лондоні. У Кремля не вистачить ракет, щоб усім «відповісти». Хіба що безтямний у своєму яловому диктаторстві Путін остаточно знавісніє і потягнеться до ядерної кнопки…

Як і пророкувала Ванга, Сирія фактично впала. Але це, схоже, не кінець, а лише початок нового глобального протистояння. Близькосхідна війна, мов невситимий вир, утягує нових учасників і жертв, закривавлюючи історичну течію.  У Сирії вже загинуло майже п’ятсот тисяч – військових, терористів, повстанців, мирних жителів. Хтозна, можливо скоро почнемо рахувати на мільйони….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company