Таїна Кіно

Знімаємо? Але для початку потрібна ідея – провідна ниточка, якою зв’яжемо концепт, сюжет, героїв, а в майбутньому – сценарій.

До речі, про сценарій. Спешу накидаємо чернетки. Дуже багато чернеток. З них, як з тисяч часточок пазла, зберемо докупи багато фрагментів тексту та реплік.

Але цей текст хтось повинен говорити. Точно, герої! Їх буде три? Чи може один, але – роздвоєна особистість? Варто не перестаратися, бо сюжет може вийти заплутаним і незрозумілим глядачеві.

Де шукати акторів?

Не завадить звернутися до театральних вишів, коледжів, гуртків. Там точно можна знайти потрібний типаж та охочих зніматися заради досвіду. Але якщо дозволяє бюджет – спробуй акторські агентства.

З претендентами на роль треба зустрітися, познайомитися, провести проби. Комусь м’яко відмовити, а когось ощасливити роллю у майбутньому «кіношедеврі».

А ще ж для цього шедевру ой як потрібні: оператор, візажист, звукооператор, помічник режисера…

Маючи з техніки лише смартфон, спитаєш: «На що знімати»? Виручить оренда техніки. Визначимось, що нам потрібно: камери, об’єктиви, світло, мікрофони, штативи, акумулятори. Думай раціонально, що точно знадобиться, а що ні.

Принаймні нам для зйомок точно не потрібні студійні павільйони. Достатньо знайти безкоштовну локацію.

Далі слід зробити «розкадровку»: детальний опис планів, кадрів, мізансцен. Це для того, щоб не губитись і довго не згадувати, що саме знімати в тій чи іншій сцені. Можна прописати її реченнями, або намалювати покадрово.

Напередодні зйомок виспимося, удосвіта зберемо всю апаратуру, по декілька разів обдзвонимо акторів, щоб нагадати локацію та час зйомок. Детально переглянемо сценарій та розкадровку. Запасемося їжею, водою та бойовим настроєм.

День Х. Викладайся на повну, підбадьорюй акторів, роби перерви, передивляйся відзнятий матеріал, прослуховуй звук. Звертайся до розкадровок.

Знімай так, ніби живеш-дихаєш своїм сюжетом. Знімай, знімай і ще раз знімай, навіть коли актори не дограють, підводить камера, навіть тоді, коли бракує ідей. Знімай, неначе востаннє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company