Театр у смартфоні

Уявіть: площина екрана вашого смартфона, планшета, ноутбука та простір сцени більше не відділені одне від одного. Актор прямо на ваших очах стає то пласким, то об’ємним і може вільно пересуватися між екранною та сценічною реальностями.

«ALTstage» – додаток, що дозволяє перетворити поверхню пристрою на ваш особистий тривимірний театр. Ідея застосунку в тому, щоб вивести в доповнену реальність не мальовані комп’ютерні моделі, а відео реальних танцівників.

Це програмне поєднання двох незалежних візуальних просторів: реального і віртуального, «компютерного» світів. Мозок людини сприймає їх як справжні фізичні об’єкти – на кшталт масок в Instagram. Такі ж «спецефекти» часто використовують під час прогнозу погоди на телебаченні.

Кожну виставу в «ALTstage» створювали з трьох шарів: «фізичної» реальності, двовимірного відео на екрані чи проєкції та доповненої реальності. Їх об’єднують в один і налаштовують на синхронне відтворення. І коли вмикаєте відео з виставою на сайті, смартфон уже знає, як потрібно виводити на екран доповнену реальність.

Нині розробники пропонують переглянути чотири вистави. Для цього потрібно скачати додаток «ALTstage» з пошуковиків «Google Play» чи «App Store» та виконати вказівки на сайті проєкту.

«Сценою» цілком слугуватиме смартфон, ноутбук чи планшет. Перформанс можна переглянути й у глядацькій залі театру. Треба лише подивитись на сцену в екран смартфона – і там з’являться нові елементи: актори, танцівники, фантастичні істоти..

Як зазначили розробники, театральне мистецтво – не єдина сфера застосування «ALTstage». Доповнена реальність (Augmented Reality, AR) стала чудовим способом демонстрації 3D-об’єктів для вирішення завдань бізнесу чи 3D-анімації для ігор. За допомогою цієї платформи можна проводити бізнесові презентації, освітні лекції, модні дефіле та різноманітні шоу.

Трансляції живих вистав вдома почали масово практикувати через пандемію. Але перегляд звичайного двовимірного відео з екрана не передає відчуття справжньої вистави.

Найважливіші дві риси «ALTstage», – розповідає Антон Овчінніков, креативний продюсер проєкту. – По-перше, можливість інтегрувати об’ємне 3D відео в доповнену реальність. Це давалося непросто: надто великий обсяг даних такого відео. По-друге, можливість синхронізувати з відео на екрані комп’ютера. Надзвичайно важливо, щоб людина у доповненій реальності могла щось розповідати або співіснувати з тим, що бачить на екрані. Саме ці дві головні особливості нам вдалося реалізувати в технології «ALTstage».

Щоб створити застосунок, об’єдналися три команди: українські «Платформа сучасного танцю» та IT-компанія «WeAR Studio» й німецький «Post Theater». А для перших експериментів обрали чотири танцювальні вистави українських хореографів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company