Тепла музика з холодного вітру

Нарешті завершився найдовший півторарічний музичний тур ісландського мультиінструменталіста і композитора  Олафура Арнальдса  Після того, як вийшов його монументальний альбомом «re: member», піаніст вирушив у навколосвітнє турне, щоб зустрітися зі своїми прихильниками. Влітку минулого року Олафур Арнальдс у складі дуету «Kiasmos»  вперше виступив у Києві.

В Україні ісландського виконавця знають і цінують давно. Можливо, тому, що, за його ж зізнанням, якось під час «Євробачення» він як глядач голосував за українську співачку Альошу. Часто Арнальдса називають не композитором, а саунд-продюсером – він фантастично обробляє звук,  за допомогою комп’ютера творить неземне кришталево чисте звучання. Композитор жартома відповідає, що якби Шопен творив у наш час, то й він користався б комп’ютерними технологіями.

В першому альбомі Арнальдс обійшовся скрипкою і піаніно, в наступному працював із камерним колективом, запросивши солістом Арнора Дана. Напрямок, у якому працює ісландець, називають неокласикою, його музика звучить витончено і надихаюче.  Життя ніби наповнюється новими звуками і чуттєвими відтінками. Точнісінько так сходяться берег і бурхливе море, сонце і гірський масив, дві людини в танці. Так ніби відвідуєш країну льоду, а відчуваєш не холод, а тепло…  Лагідні та мерехтливі мелодії фортепіано, переплетені зі струнними звуками, доповнюють електронні пасажі.

–  Гадаю, звуки беруть в полон розум, провокуючи його думати  і створювати все нові і нові комбінації, – ділиться секретами своєї майстерності Олафур Арнальдс.

Перший сольний альбом романтик сучасної музики записав 2007 року, а через три роки, після виходу другого, розпочав концертну діяльність. Спершу виступав на розігрівах відомих груп, а згодом став ключовим виконавцем. У його набуткові – саундтреки до кінофільмів, телесеріалів, музика до балету.

Арнальдс зізнається, що досягає виразного звучання своїх творів, завдяки імпровізації.

– На концерті не можу спрогнозувати точну комбінацію звуків.  В якийсь момент музика просто захоплює і веде. Інколи, здається, фортепіано  видає  неочікувані ноти, а я їх відтворюю на струнному інструменті чи знову на фортепіано…

Упродовж його світового туру , який розпочався у Мексиці і закінчився в Хорватії, зали зустрічали Арнальдса аншлагами. Дехто із його прихильників заради  заповітного квитка долав тисячі кілометрів…

– Давно мріяв потрапити на живий виступ Арнальдса. – розповів один із наших земляків, що потрапив на концерт у польському Катовіце. – Спланував маршрут з України, знайшовши житло через додаток для бюджетних мандрівників. Так тимчасово опинився у подружжя поляків Катерини і Ярослава. І нарешті – я  на концерті. Насолоджувався чудовими звуками, що, здавалося, лунатимуть безкінечно.

– Після 140-ка виступів почуваюся втомленим і щасливим, – підсумовує свою мандрівку країнами і континентами  Олафур Арнальдс. – Дякую всім, хто приходив на мої концерти, за те, що співали, танцювали, плакали і сміялися… Не знаю, де буде наша наступна зустріч,  але  знаю, що вона відбудеться і знову стане визначальною для мене…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company