То такі вони, динозаври?

Китайські науковці оголосили, що знайшли ідеально збережений ембріон динозавра. Такий, що тоді, у часи цього надряду завропсидів, мав ось-ось вилупитися з яйця. Як повідомляє BBC, знахідка трапилася у місті Ханчжоу, на півдні Китаю. За оцінками вчених, їй щонайменше 66 мільйонів років і це «найкращий ембріон динозавра, який знаходили».

Вважають, що це беззубий динозавр-теропод або овірапторозавр, його назвали Малюком Інлянг. Довжина ембріона від голови до хвоста – 27 см. Яйце знайшли ще у 2000 році, але помістили зберігатися на 10 років. Під час ремонту в музеї працівники перебирали експонати… і знову «відкрили» для себе знахідку.

Цього разу її дослідили рентгеном. І тепер науковці заявляють, що краще розуміють зв’язок між динозаврами та сучасними птахами. Скам’янілий ембріон скручений, у такій позі перебувають і птахи, перед тим як вилупитися. Отже, вважають дослідники, скрученість ембріона спершу розвинулась у динозаврів, а згодом у птахів.

Овірапторозаври – пернаті динозаври, які жили на території сучасної Азії та Північної Америки у пізній крейдяний період: 100 – 66 мільйонів років тому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company