Томос. «Спокій!.. Тільки спокій!..»

Твердо обіцяна Уселенським патріархом грамота про надання автокефалії Православній церкві в Україні так подразнює суспільні увагу та й нетерпіння, що час од часу це нетерпіння вибухає в соціальних мережах «сенсаційними одкровеннями», почерпнутими «з надійних джерел, близьких до…».

І незмінними вигуками щастя: «Вже є!.. Дали!..». В кращому разі хтось видає бажане за дійсне, але швидше за все – завідомо запускають банальні фейки з небанальними намірами кинути чергового подразника, аби збурити суспільні пристрасті. Про небезпеку таких «інформаційних вкидань» попереджає церковна і світська влада України. Ростислав Павленко, директор Національного інституту стратегічних досліджень, у своїй «Фейсбук»-сторінці пояснює: «Єдиним надійним джерелом інформації щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні є офіційні повідомлення Вселенського Патріархату.

Жодні інші джерела чи «джерела», за якими абревіатурами б вони не подавались, інформації не мають, і відтак не можуть повідомити.Не ведіться.
Не створюйте очікувань і розчарувань.

Зберігаймо спокій.

Залишилось недовго!)».

А архиєпископ УПЦ КП Євтратій (Зоря) нагадує у «Фесбуці» «дорожню карту» до Томосу:

«1. Рішення Синоду Вселенського Патріархату про надання Томосу про автокефалію.

  1. На основі цього рішення – скликання та проведення у Києві Собору з участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об‘єднання, утворивши єдину Помісну УПЦ, та обере її Предстоятеля (ми будемо висувати та підтримувати Патріарха Філарета).
  2. Отримання Предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти)».

Тому надто гарячковитим незайве повторити самонавіювання знаменитого «мультяшного» героя Астрід Ліндгрен: «Спокій!.. Тільки спокій!..».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company