Три жінки, три історії…

Був час, коли я захоплювалась поезією, потім історією та пригодами… Нині зачитуюся жіночими романами. Ні, не легковажним чтивом, а історіями вольових, знакових особистостей. Перечитала вже маленьку бібліотечку таких біографічних життєписи. Але вам розповім про три біографії жінок. Чому саме про них? Бо вони змінили моє світобачення. Переконана: ці оповіді мусить прочитати кожна жінка.

Малала Юсуфзай та Крістіна Лем «Я – Малала. Історія незламної боротьби за право на освіту»

Те, що я прочитала на сторінках цієї книжки, здається просто не могло відбуватися у XXI столітті… Але це будні багатьох, якщо не більшості дівчат та жінок Пакистану. Це історія дівчинки, яка аж ніяк не очікувала, що стане символом правозахисного руху. Вона просто хотіла… навчатися. У звичайнісінькій школі.

«У світі є дві могутні сили: перша – це меч, а друга – перо. Однак є ще третя сила, потужніша за дві попередні, і це жіноча сила».

Згодом їй довелось страждати за своє, здавалося б, дивне прагнення. Та Малала вистояла, показала характер. І попри гіркоти долі не озлобилася на світ.

«Немає сенсу у свободі, якщо вона не охоплює свободи припускатись помилок».

Ця книжка узагальнює радощі та смуток цілого народу. На сторінках поміж рядками приховано сенс, який кожен трактує по-різному, адже це не лише про право жінок на освіту. У рядках сповіді – мудрість дівчини, яка за свої 23 роки бачила більше, ніж ми в Україні можемо собі уявити.

Морін Шике «Без ярликів. Жіночий погляд на лідерство й успіх»

Зовсім інша історія про жінку, яка намагалася руйнувати, навішані їй ярлики та рухатись до мети, попри осуд і нерозуміння. Саме така жінка могла стати керівником модного дому «Chanel». Вже у юності вона думала про своє майбутнє і вмовила батьків перевести її до кращої школи. Ця рішучість допомогла їй не лише здобути гідну освіту, а й очолили чи не найвідоміший бренд.

«Кожна гуманітарна дисципліна – література, історія, історія мистецтв, філософія чи релігієзнавство – навчає нас ставити під сумнів власне бачення й інтерпретацію світу, а також самих людей. Спонукає уважніше розглядати людей, образи, обставини, так звані факти та різноманітні погляди. Закликає встановлювати відповідні зв’язки та розвивати власні наративи, що надають їм значення».

Щоб дістатися вершини, потрібно підкорити її. У цій книжці Морін Шике описала своє життя не лише з показового «вітринного» боку. Є та і гірка сповідь Морін перед донькою, якій через роботу не могла приділяти багато часу. Й одверті деталі сімейного життя, які спричинили до розлучення.

«Тінь. Вона є в усіх. І ця частина нашої особистості змінюється залежно від наших учинків. Іноді вона видовжується і провіщає біду. Іноді набуває аморфного стану і перетворюється майже на ніщо. Проте ніколи не зникає повністю».

Морін Шике відверта у думках про сексизм та виклики сучасності. Декілька разів згадує Анну Вінтур (приємний бонус для дівчат).

«Відкидаючи ярлики, ми можемо звільнити своє професійне та особисте життя від упереджень і бути ефективнішими».

Стереотипи та прагнення бути такими як усі, змушують нас пристосовуватися. Замість того, щоб робити те, чого прагнемо. У своїй книжці Морін Шике вкотре наголосила на цьому та нагадала, що всього у цьому світі можна досягти. Навіть якщо ти жінка.

Мей Маск «Жінка, у якої є план. Правила щасливого життя»

Завдяки розголосу у ЗМІ ця книжка стала однією з найпопулярніших у 2020 році. Мей Мак, мати Ілона Маска і «71-річна модель», як її охрестили журналісти, поділилася історією, про яку варто говорити, аби уберегти жінок від стереотипу «б’є, отже любить».

«Коли чогось хочеться, потрібно просити про це вголос».

Попри деталі пережитого насилля від її колишнього чоловіка, кожен, хто прочитає цю книжку, сповниться надією та отримає заряд позитиву. Мей Маск у першу чергу вчена, потім – модель, а вже потім – мати Ілона Маска та ще двох талановитих дітей: підприємця Кімбала Маска і співзасновниці кінокомпанії «Passionflix» Тоскм Маск.

«Щоб відчути себе впевненіше, ви повинні змінити своє життя. До яких би змін ви не йшли: маленьких (навчитись медитувати) чи великих (змінити харчові звички чи переїхати та почати все з чистого аркуша), – вам потрібний чіткий план».

Може здатися, що її життя склалося якнайкраще: розлучилася з тираном, у неї талановиті діти, і у свої 71 вона модель, у якої все розписано погодинно. Але, читаючи книжку, переконуєшся, що це лише фасад будинку. Бо для того щоб отримати розлучення, Мей Маск змушена була зробити крок у прірву. А про розквіт своєї модельної кар’єри у такому віці вона взагалі не мріяла: довший час підробляла манекенницею у рекламі матраців.

«Якщо вам рішуче відмовляють, рухайтесь далі. Але, якщо вам не говорять «ні», стійте на своєму, поки не почуєте заповітне «так».

Досвід Мей неоціненний. Здавалося б, те, що вичитала у книжці, я й так знала. Проте тут-таки припікає іронією думка: «Знала? То чому ж досі цим не скористалася?»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company