І на Рейні, і на Майні…

Берлін – столиця Федеративної Республіки Німеччина, окрема федеральна земля. Населення – три з половиною мільйони, найбільше місто країни, друге за чисельністю населення місто ЄС, після Лондона…
Що, злякалися?
Ні, цього разу не буде інформації з Вікіпедії.

Вирішивши на власні очі побачити цікавинки столиці країни, однієї з найхаризматичніх у світовій культурі, котра цю культуру невпинно збагачувала сотні років, за 400 грн «піймали» квитки зі Львова, і вперед! А де 2 дні у Берліні, там і тиждень у Німеччині. Як, що, куди?

Маршрут намалювали такий, щоб очі розбігалися: Львів-Берлін-Магдебург-Ерфурт-Вюрцбург-Нюрнберг. Тиждень часу і 1500 грн на все. Ночівлі завчасно обумовили на каучсерфінгу, благо, у кожному з цих міст знайшли людей, готових нас прийняти.

Приліт по обіді до Берліна. Українець з каучу попросив привезти йому айкос, якого німці ніде не продають. Прохання виконали, і… чесно заробили 20 євро – стартовий капітал на метро. Для зручності у німецькій столиці електрички мають спільні колії з метро і їздять прямо з аеропорту.

До Берліна можна ставитися по-різному, але це те місто, яке точно не залишить вас байдужим. Спершу – до центру!

Пішки швендяти – прекрасно, особливо, коли крокуєш новими для себе вуличками. Радість першовідкривача – одна з найпрекрасніших. Вешталися, де тільки могли, зрідка користуючись метро, оскільки мали цілодобовий квиток. Рейхстаг, Бранденбурзькі ворота, арка Перемоги, музей Боде… А ще й десятки парків, музей шоколаду «Ріттер Спорт», мости, набережні!

Далі поринули автостопом у «середньовіччя», заскочивши перед цим на декілька годин до Магдебурга. Що ви чули про Ерфурт? Декілька століть тому місто було важливим торговим осередком «біля річки, біля броду», себто поблизу переправи через річку Ґера. Разом з іншими містами Ґота, Бад-Теннштедт, Арнштадт та Бад-Лангезальца Ерфурт став центром німецької торгівлі вайдою (барвником синього кольору). Первісний вид середмістя і досі наче недоторканний. Погодьтеся, зважаючи на бурхливі події, в історії Німеччини, особливо минулого століття, – це диво. Також Ерфурт відомий двома соборами: кафедральним (Маріендом) та Зеверікірхе. Розташовані поряд.  Емблема міста. І як бонус – Петрівська фортеця (цитадель Петерсберґ – нім. Petersberg). Там ми жадібно вдихали неповторний аромат і дух міста родом із середньовіччя!

Зваживши на дієві поради як швидко пересуватися в Німеччині автостопом, буквально за декілька годин доїжджаємо до Вюрцбурга й одразу на пошуки Вюрцбурзької резиденції єпископа – світової спадщини ЮНЕСКО. Але візитівкою міста є розташована на західному березі Майна фортеця Марієнберґ. Цитадель зі Старим містом з’єднує Старий міст через річку.

Власне, відчути Вюрцбург – це не лише побачити всесвітньо відомі пам’ятки, а й зробити «шпацір» бруківкою звичайних вуличок. Тихі та дуже затишні… Справжнє блаженство бродити тихими безлюдними подвір’ями, коли ти необмежений у часі і просто насолоджуєшся кожною миттю…

Нюрнберг. Виявляється, впродовж XIV—XVI ст. він був одним із найзначніших та найбільших міст Німеччини і вважався неофіційною німецькою столицею. Його історія невичерпна… Якщо бажаєте дізнатися щось по-справжньому цікаве – почитайте про Нюрнберг у різних історичних довідниках, путівниках. А я лише покажу вам декілька фото…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company