Цяцьки: забава і… небезпека

Обираючи для своїх дітей іграшки, батьки частіше звертають увагу на привабливість обгортки, яскраві кольори та новизну. Проте які наслідки може нести цей красивий дарунок, де і в який спосіб його виготовили чи придбали, задумуються далеко не всі. А даремне. На українському ринку нині близько половини іграшок – сумнівної якості. Нерідко цяцьки, які красуються на полицях наших магазинів, просто заборонені в Європейському Союзі. Тимчасом виробники і реалізатори такого товару у нас майже не несуть відповідальності.

Якості та безпеці дитячих іграшок присвятили пресконференцію Українська асоціація індустрії іграшок та всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра». Найперше – щоб попередити батьків про наслідки несвідомої купівлі неякісного товару та навчити обирати дітям безпечні іграшки.

Наталія Іваненко, виконавча директорка Української асоціації індустрії іграшок, переконана, що загроз, які несуть іграшки дитячому здоров’ю, більше ніж ми думаємо. Така неякісна забавка може викликати сповільнення роботи мозку, алергію, травмування, задуху, навіть ураження нервової системи.

На думку Дарії Вороняк, завідувачки відділення діагностики столичної лікарні «Охматдит», найнебезпечнішими для дітей є предмети з дрібними деталями, магніти та батарейки. Часто батьки самі мимоволі створюють цю небезпеку, купуючи своїй малечі цяцьки, що не відповідають віковим обмеженням.

Асортимент іграшок з кожним роком урізноманітнюється. На полицях з’являються новинки – слайми, пластиліни з привабливим запахом, тактильний пластилін. Всі вони дуже небезпечні не лише для малюків, а й для підлітків. З досвіду Романа Жежери, кандидата медичних наук, ці «пахучі» предмети лікарям часто доводиться діставати з дитячих шлунків і стравоходів.

Експерти б’ють на сполох: нині, коли в державі практично відсутній контроль безпеки дитячих товарів, уся відповідальність лягла лише на плечі батьків. А тому слід невідкладно внести зміни до законодавства і жорстко карати жадібних до наживи виробників та реалізаторів неякісних іграшок, здатних затруїти радісне дитинство кошмарами тяжких  недуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company