ТВОРЧІ СПІЛКИ: НАКАЗАНО ВИЖИТИ?

– Говорити про значення, велич українського кіно не буду, бо ми всі у цьому залі є однодумцями, у нас однаково болить, – зауважив Євген Нищук, вітаючи делегатів VII (XIII) позачергового з’їзду Національної спілки кінематографістів України.

Міністр культури України щиро здивований, що деякі члени парламентського комітету з питань культури і духовності, які, на його переконання, мали б захищати творчі спілки, відстоювати їхні інтереси, нині зайняли супротивну позицію.

– Чую: «Пане міністре, громадських організацій багато. То чому ви хочете держаними коштами підтримати саме творчі спілки? Ці спілки своє вже віджили». Які б не розказували байки, щоб мені не казали, що тут зібралися старші люди тощо… Ці люди віддали життя українському кіно, українському мистецтву і Українській державі. Я на вашому боці! – запевнив Євген Нищук.

Як зазначив у звітній доповіді голова НСКУ Сергій Тримбач, ігнорування чи й наступ влади на національні творчі спілки триває: «Громада виграє на Майдані, а потім здає досягнуте. Це відбувається тому, що суспільство не структуроване». На думку керманича спілки, влада боїться, що повториться ситуація рубежу 80-х–90-х, коли саме творчі спілки стали головними локомотивами суспільних змін. «Ми не можемо допустити, щоб творчі спілки були ліквідовані, як це комусь хочеться», – заявив Сергій Тримбач. Зауваживши, що саме спілчанське майно є тим ласим шматком, яке збурює апетити їхніх привладних противників.

З’їзд одностайно затвердив нову редакцію Статуту НСКУ: зазначено неприбутковий статус спілки – надважливий для її виживання.

Делегати ухвалили резолюцію, в якій рішуче засудили неправомірний вирок російської Феміди українським громадянам кінорежисеру Олегу Сенцову й екологу Олександру Кольченку і висунули вимогу негайно звільнити їх з-під варти та повернути в Україну.

З’їзд розглянув організаційні питання. «Я складаю повноваження голови Національної спілки кінематографістів України, – поінформував делегатів Сергій Тримбач. – Два терміни (більше не дозволяє статут), з 2009-го, я керував роботою Спілки. Попри всі випробування (було їх чимало) спілка встояла, за що ще раз дякую всім, хто був поруч». Новим головою НСКУ обрано 40-річного кінорежисера Тараса Ткаченка. Контрольно-ревізійну комісію знову очолив кінооператор Юрій Гармаш. Оновлено керівні органи НСКУ.

«Зроблю все, аби допомогти Тарасу», – написав на своїй «Фейсбук»-сторінці Сергій Тримбач.

На фото: Сергій Тримбач і Тарас Ткаченко, Одеса, липень 2016-го.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company