Творчий полудень Тамари Хрущ

Нову збірку поезій «На семи вітрах» журналістки Тамари Хрущ презентували у Національному музеї літератури. У залі, де одночасно експонувалася виставка ікон і картин Мирослави Збожної. Гарна виставка, чудова розмова про поетичне слово пані Тамари з незабутньою, затишною, справді в чомусь божественною атмосферою, створеною ликами, котрі начебто відсторонено, але спостерігали зі стін за дійством у залі.

Спільну творчу акцію мисткині планували приурочити до Великодніх свят, та локдаун змінив і відтермінував їхні плани.

– Ми з Мирославою Збожною колеги-телевізійники, працювали в одній редакції науково-пізнавальних і освітніх програм НТКУ, – розповідає пані Тамара. – І хоч час і вік розвели нас (Мирослава працює в Апараті Верховної Ради, а я пожинаю лаври і терни заслуженого відпочинку), нас єднає творчість – мої вірші і її картини, створені з любов’ю до України, до її традицій та оберегів.

Тамара Хрущ – заслужений журналіст України, авторка і ведуча передачі «Дзвони Чорнобиля». Стаж роботи в телекомпанії – 26 років. Призер міжнародних фестивалів телевізійних фільмів на Чорнобильську тематику в Іспанії, Швейцарії, Білорусії, Казахстані, Росії, на фестивалі Країн Центральноєвропейської ініціативи в Будапешті (з 1995 по 2006 роки). Співавторка підготовлених телевізійниками семи країн фільмів «Чорнобиль: 10 років потому» і «Чорнобиль: тривога і надія», знятого разом з телекомпанією США.

– Люди, які пройшли Чорнобиль, це особливі люди, – зауважила у вступному слові директор Національного музею літератури Галина Сорока. – Тамара для мене не просто поетеса, Тамара моя однокурсниця. Я знаю її багато років, але зараз пізнаю її по-новому, в неї дуже захоплива біографія. Журналістська і людська Зі студентських років Тамара була і залишилася надзвичайно поетичною, скромною, романтичною, але напрочуд твердою у своїх переконаннях. Вона дуже мужня людина, пройшла Чорнобиль і зуміла це донести, показати світу.

– Пенсійне життя пробудило в мені потяг до поезії, – розповідає Тамара Хрущ. – Посидівши рік без роботи, написала першу книжку, за п’ять років видала чотири книжки. І це завдяки нашим однокурсникам, подружній парі Павлові і Тетяні Щегельським, які мають видавництво «Щек». Удячна їм за видання, особливо останнє, зроблене в кольорі. Отак збулася моя давня мрія. Як телевізійник я і нині знімаю, навчилася монтувати кліпи, і нині маю канал на YouTube. Там десь 30 моїх робіт.

– Чорнобильська тема – це тема всього мого життя, – веде далі Тамара Хрущ. – Було багато й інших тем, бо я працювала заступницею головного редактора редакції науково-пізнавальних програм. Але відкривала для світу Чорнобиль. А світ відкривався для мене. Нещодавно написала вірш, присвятила його своїм колегам-телевізійникам, змонтувала на цей вірш кліп. А ще завдяки журналістові Валерію Макаренку побувала в Чорнобилі, зробила фото. І створивши п’ять відеокліпів, теж присвятила їх своїм колегам, які їздили в те пекло відразу ж після аварії.

– Багато в мене жіночої лірики, теми любові, а також поетичних роздумів, які приходять з віком. Для всіх нас, причетних до слова: письменників, поетів, журналістів, велике значення має мова. Їй присвятила чимало віршів. Багато думаю, пишу про Україну, про те, що вона стоїть на перехресті цивілізацій і платить дуже високу ціну за свою незалежність. І невідомо, скільки платитимуть за свободу наші діти. Але нас живить оптимізм, ми свято віримо у своє майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company