Ти здатен на більше

Наші реакції та дії залежать від того, як міркуємо.
Керол Двек, професорказ психології Стенфордського університету, спостерігала за реакцією людини на невдачу. І дійшла висновку про існування двох типів мислення: «зростання» та «фіксування».

Уявіть собі двох легкоатлетів, які брали участь у чемпіонаті, але, на жаль, програли. Один прийняв поразку як належне й анітрохи не розчарувався. Іншого вона так зачепила, що він прийняв для себе остаточне і незворотне рішення навіки розпрощатися з професійним спортом.

Людина фіксованого мислення вважає, що покращити свої здібності неможливо. Вірить, що все це даремно та недосяжно. Натомість той, хто думками схильний зростати, завжди готовий до нових викликів, для нього поразка – цінний досвід. Така особистість неухильно добивається свого, йде до мети.

Керол Двек запевняє, що тип мислення можна змінити, якщо вдосконалюватися та відкрити себе світові. Учні однієї зі шкіл американського міста Чикаго мали складати іспит для отримання атестату. Ті, хто не склав екзамен, отримали відгук «ще ні» (notyet) – своєрідний шанс спробувати ще раз. Професорку вразила ця методика викладачів, адже вона фактично підтвердила її постулат: невдача – фундамент нашого успіху.

Сприйняття світу залежить від нашого мислення. Тому варто постійно нагадувати собі: ти здатен на більше. І діяти – попри перешкоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company