Тяжка нажива, легка наживка…

Нью-Йорк. Такий різний і сучасний. Шалений ритм. Величезні будівлі. Сотні, тисячі, а може й мільйони людей приїхали сюди у пошуках кращого життя. Ця атмосфера завжди приваблювала підлітків. Мабуть, саме тому такою популярністю й досі користується фільм Мартіна Скорсезе «Вовк з Уолл-Стріт» з Леонардо Ді Капріо у головній ролі.

Ця кінокартина сформувала розуміння і ставлення до грошей багатьох, адже показує не тільки переваги, але й темний бік багатства: великі гроші вимагають великої відповідальності.

Головний герой фільму, брокер-початківець знаходить роботу на місцевій біржі. Він має свій заробіток, продає акції невеликих компаній, у нього чудова дружина – життя налагоджується. Але на нього вже чатує лютий звір. Той, що немилосердно і невідчіпно вгризається в піднесену успіхом душу: жага грошей і влади.

Насправді, ця історія відбулася із засновником компанії «Стретон Оукмонт», Джорданом Белфортом. У свій час його брокерська компанія стала найуспішнішою і найзаможнішою в Нью-Йорку. Джордан перетворюється зі звичайного брокера на справжню «акулу бізнесу». Він – король Нью-Йорку, однак день за днем ненаситність зжирає його зсередини. Гонитва за грошима та розкішним життям робить Джордана залежним від наркотиків та алкоголю. Поглинає навіть сімейне життя: Джордан починає зраджувати дружині з красунею-актрисою, Наомі. Бізнесмен все більше заплутується у липких тенетах слави…

Гру акторів без сумніву можна назвати неперевершеною. Це підтверджують 5 номінацій на «Оскар». Серед них – номінування Леонардо Ді Капріо золоту статуетку за найкращу чоловічу роль. На превеликий жаль фанатів фільму, Леонардо так і не вдалося тоді отримати бажану нагороду – примхлива слава «оскароносця» прийде до нього значно пізніше, за роль у фільмі «Легенда Г’ю Гласса». А «Вовк з Уолл-Стріт», до речі, отримав нагороду MTV у номінації «Найдивніший момент», що ще раз підтверджує нестандартність картини.

Стрічку «Вовк з Уолл-Стріт» вважають найкращим фільмом Мартіна Скорсезе, створеним після «Славних хлопців» (1990 р.). У кіноіндустрії Скорсезе називають майстром гангстерських стрічок: його фільмам притаманні жорстокість та чорний гумор. Режисер надає перевагу сталій команді, саме тому часто знімає Леонардо Ді Капріо.

Джона Хілл, який прославився після виходу серії фільмів «Мачо і ботан», теж був номінований на «Оскар» за роль Донні. Цей комічний актор з нестандартною зовнішністю навдивовижу вдало вписався у естетику багатих та успішних. У «Вовкові з Уолл-Стріт», він підтримує всі ідеї свого друга і навіть звільняється з роботи заради співпраці з Белфортом. Чарівно наївний і дружелюбний Донні перетворюється на мудрого і ризикового бізнесмена.

Усі 7 років екранного життя фільм «Вовк з Уолл-Стріт» викликає суперечки серед глядачів. Одні звинувачують його у аморальності і пропаганді, інших захоплює традиційна абсурдність і жорстокість Скорсезе. Цю кінострічку важко судити за законами об’єктивності: скоріш за все, кожен побачить в ній те, що захоче.

Легка слава і гроші не завжди полегшують життя – можуть його і зруйнувати. Жага грошей була завжди, але чи завжди вона була здоровою? Люди заради хорошого заробітку розпинають мораль, упідлюються, звіріють, божеволіють. То чи ж так життєво необхідно за добрий куш продавати себе самого?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company