У Варшаві «прописався» Василь Стус

Рішенням Ради Варшави один зі скверів у центрі міста, розташований на вулиці Стефана Баторія, носитиме ім’я Василя Стуса.

Нова топонімічна назва у польські столиці з’явиться впродовж двох тижнів, за офіційно відповідає мер. Неподалік ново названого скверу –  Національна бібліотека Польщі та найбільший економічний університет країни – Головна торговельна школа.

В офіційному обґрунтуванні цього рішення, йдеться, про те, що Василь Стус – «український поет і опозиційний діяч», а до того ж – «полонофіл та речник польсько-українського єднання».

Процедура перейменування розпочалася торік. Спершу проект сприйняли насторожено, проте згодом біографію поета і політичного в’язня, його чин гідно оцінила й підтримала Комісія міських назв Варшави.

Нова ім’я скверу коштуватиме Варшаві 8650 злотих – близько 58 тисяч гривень. Левову частку фінансування витратять на виготовлення та встановлення нових вказівників.