Україна не забуває про своїх

З початку війни до Росії примусово депортували понад 1,3 мільйона  українців, серед них 223 тисячі дітей. Про це у Телеграмі повідомила Уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова  після онлайн-зустрічі з Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

За словами української омбудсменки, примусову депортацію українців до росії готували задовго до повномасштабного військового вторгнення. «Я маю документальне підтвердження цього з адресами та з прізвищами відповідальних осіб. Сьогодні 33% місць в пунктах рф ще не заповнені, а це означає, що вони не будуть зупинятися», – зазначила пані Денісова.

Відповідно до резолюції Ради ООН з прав людини, рф повинні надати безперешкодний доступ міжнародним правозахисникам до наших громадян, вивезених у росію. Тимчасом Україну позбавлено такого доступу. «Угода, укладена з російським Червоним хрестом, не надає такої можливості. Реалізація обмежується передачею гуманітарної допомогти до пунктів тимчасового розміщення депортованих українців», –  наголосила Уповноважена ВРУ з прав людини.

Верховний комісар ООН у справах біженців попросив надати докази і матеріали, щоб використати цю інформацію для тиску на уряд країни-агресорки і забезпечити доступ інституціям ООН до українців та обговорювати їх повернення на Батьківщину.

«Окремо зупинилися на порушені прав українських дітей, які виїхали без супроводу жодних опікунів, – розповіла Людмила Денісова. –  А також торкнулися проблеми повернення наших співвітчизників з країн Європи».