Україна – у будь-якій точці світу

Онлайн-простір про українську культуру «Україна поруч» («Ukraine is Here») презентували на платформі «Google Arts & Culture». Про це повідомили на Урядовому порталі.

Проєкт створено Google разом з Міністерством культури та інформаційної політики України. До ініціативи долучилися 10 партнерів, серед яких Національний художній музей України, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України та ін.

Тепер люди з будь-якого куточку світу можуть познайомитися з українською культурою, відвідавши віртуальні екскурсії. Наприклад, за допомогою 3D-моделей київських Софійського собору та Національної опери України чи мукачівського замку Паланок. Доступні також деякі об’єкти, фізичні аналоги яких було пошкоджено або знищено внаслідок російських обстрілів, як-от дзвіниця Успенського собору в Харкові.

«Українські сезонні народні обряди та святкові традиції, українська традиційна кухня, створення писанок, народні пісні, ремесла, захопливі краєвиди, біосферні заповідники та багато іншого – «Україна поруч» у будь-якій точці світу!», — йдеться в повідомленні.

Вітаючи появу цього онлайн-простору, Перша леді України Олена Зеленська наголосила: «Наша культура – не тільки наша. Це спадок усього цивілізованого світу. Коли культурні цінності втрачає одна країна – втрачає весь світ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company