Українська мова. Просто необхідна

Підсумки перших двох місяців іспиту для визначення рівня володіння державною мовою підбито на брифінгові в Укрінформі. Езаменують осіб, які за службовими обов’язками повинні володіти державною мовою, а також тих, хто бажає отримати українське громадянство.

Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови, відзвітувала: систему, яка допомагає оцінювати знання, апробували в режимі реального часу. Виявлено певні вади, їх потроху усувають. Певні складнощі спричинило нерівномірно розподілене навантаження на різні центри проведення іспиту.

Їх, ці складнощі, поки що не вдалося повністю усунути, втім відсоток некоректності і так незначний – 4%. Зате за два місяці Нацкомісії вдалося суттєво збільшити мережу іспитових локацій: починали з 32-ох, а нині в Україні їх 118.

Змінили й сам формат іспиту. Якщо на початках він складався з чотирьох частин – тестової, текстової, монологу та діалогу – і тривав 2 години, то згодом його тривалість скоротили до 30 хвилин. Нині він має лише 2 етапи: текстову та усну частини. Ці спрощення не зачепили екзаменування осіб, які бажають отримати громадянство України. Тут діє стандартний формат європейського іспиту:150 хвилин і вже згадувані чотири частини. Іспит для набуття громадянства вже склало 78 осіб, які отримали 75 державних сертифікатів.

Орися Демська зізнається: на старті випробування планували запровадити «тренажер», який дав би змогу тим, хто йде на іспит, трохи підготуватися в робочому режимі. Певні технічні процедури не дали змоги втілити цю ідею, хоча, запевняє чільниця Нацкомісії, від цієї думки не відмовилися.

Сама процедура екзаменування поетапна: людина склала іспит, отримавши оцінку, далі формується електронний протокол, готується рішення про те, видавати чи не видавати державний сертифікат, яке й ухвалює Національна комісія з питань стандартів державної мови. Скорочення часу іспиту дозволив пришвидшити процедуру видавання сертифікатів до трьох робочих днів після складання екзамену. Вже 22432 проекзаменованих мають сертифікати. Відмовлено 167особам.

Орися Демська запевнила: держава робить все можливе, щоб дати змогу кожному бажаючому скласти іспит на знання української мови якомога ближче до місця проживання. У Києві, на який припадає левова частка охочих, найближчим часом планують створити нові додаткові локації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company