В музеї зумерів

Людей, народжених з 1997 по 2010 рік, називають «поколінням Z», або простіше – зумерами. Діти сучасного інтернету, вони ніколи не знали світу без миттєвого доступу до інформації. Перше покоління в еволюції людства, яке не переймає досвід попередників – навпаки, вчить їх.

Щоб виокремити «покоління Z» з-поміж решти, у Києві показали своєрідний музей зумерів. Саме так назвали творці свій проєкт. За допомогою головних атрибутів зумерського лайфстайлу та аудіо-візуального супроводу глядачі мають змогу більше довідатися про цю культуру. Довкола робіт молодих митців панує так звана лампова атмосфера – це щоб відвідувачі зловили «молодіжний вайб».

Експозиція не скаржиться на брак глядацької уваги. На втіху своїм підписникам користувачі соціальних мереж виставляють світлини та відео з позначкою @zoomers_be_like. Менш ніж за тиждень відеовізитівка музею в TikTok набрала понад 120 тисяч переглядів і близько 20 тисяч лайків. Коментарі здебільшого позитивні. Ну як тут не запалитися бажанням переглянути експозицію «наживо»?

Знайти будинок на столичній Воздвиженській вдалось не одразу… З третьої спроби завважила великі скляні двері, а на них постер з рожевим написом «Zoomer».

Окрім мене, експозицію оглядали з десяток моїх однолітків та ще стільки ж людей від 20-ти до 30-ти років. А кажуть, що «молодь по музеях зараз не ходить».

Усе тут яскраве та барвисте: на стіні – багато фото молодих хлопців та дівчат, як символ унікальності та неповторності. Пообіч завмерли манекени, вбрані як типові зумери. Не проґавила можливості сфотографувати їхній «фешенебельний» вигляд.

Далі більше! Спустившись сходами, потрапила до іншої зали. Від кількості експонатів розбігалися очі. Ось на стіні шопер, який, до речі, нині є мастхевом кожного зумера. А ще – екологічною альтернативою поліетиленовим пакетам. Всередині – антисептик, навушники, жувальна гумка, окуляри, а також новий тренд сучасності – маска текстильна багаторазова.

Звернула увагу і на «дудки». Серед молоді вони більш відомі, як «ельф бари». На перший погляд, це якісь дитячі іграшки: схожі на маркери чи помаду для губ. Проте шкоди завдають не менше, ніж справжні цигарки. Прикро визнавати, що «ельф бар» став, на жаль, поширеною річчю в кишені майже кожного підлітка та й серед зрілішої молоді має значний попит…

А тут, у кутку кімнати – чорна завіса. Інтригує: що там за нею? Хто б міг подумати: там карти таро? Існує стереотип: ворожкою вважається лише ромка, обвішана з голови до ніг прикрасами… Представники «покоління Z» полюбляють «зазирати в майбутнє», тому у своєму арсеналі мають гральні карти.

… Лунає знайома мелодія, неначе увімкнули трек з мого улюбленого плейлиста. Музика – це те, що об’єднує молодих. Разом зумери влаштовують рейви і техновечірки. Так вони називають нічні дискотеки з електронним танцювальним музичним супроводом. Досвідчені учасники таких тусовок порівнюють відвідини рейва з візитом до психолога.

Продертися крізь натовп до однієї з організаторок виставки Ілони Вороніної та «вкрасти» її на кілька хвилин до інтерв’ю виявилося завданням не з легких. Цікаво було дізнатись, з чого ж усе починалось.

– Ми довго планували цю виставку, та й концепцію її сформували давно, – розповіла Ілона. – Взялися створити музей, який люди не сприйматимуть як щось нудне. Найважчим для нас був день відкриття. Хвилювалися, чи сприймуть цей проєкт відвідувачі, як реагуватимуть, якими будуть відгуки. Але все пройшло напрочуд вдало.

Залишала виставкову залу з відчуттям невтраченого часу. Можливо, тому що побачила довершені експонати, а найімовірніше – через те, що сама представляю «покоління Z». А хто зрозуміє зумера краще, ніж зумер?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company