В оселі, де живе весілля

Хочете поринути у минуле, або ж незвичайно узаконити свій шлюб? Тоді вам у полтавське село Великі Будища неподалік Диканьки. У Музей українського весілля.

Його творці повністю зламали музейні стереотипи. Тут не панує виставкова німота, немає табличок «Руками не чіпати!» чи «Експонати під охороною!». Тут усе навпаки: чим гамірніше, тим краще. А за все, що в музеї, можна не лише братися руками – експонатами заохочують користуватися. За їхнім прямим призначенням. У кімнатах все, аж до останніх дрібниць, відтворює обстановку побуту столітньої давнини.

Для прикладу, відвідувачі можуть навчитися орудувати рогачем: є для цього справжня піч, а в ній горщики-казанки пихкають гарячими стравами. Тут ви не відвідувачі, тут ви – справжні гості. Тому й виряджають вас як істинних гостей – з гостинцями. Рум’яними пиріжками, що аж пахтять пічним жаром.

Але є в музею головна місія – та, яку означено у його імені. Тут можна зіграти справжнє весілля. Все як годиться: шлюб оформить представник законної влади, сільський голова. Звісно, про цю процедуру слід заздалегідь домовитися з працівниками музею.

А до весілля в музеї готуються ретельно. Під спів весільних пісень наречену одягають в традиційне вбрання, дотримуючись старовинних обрядів. З музикою до кімнати заводить нареченого, йому необхідно пройти декілька випробувань. Далі всіх, окрім наречених, запрошують до столу почастуватися традиційними напоями стравами. Проводять різні обряди для приваблення багатства та добробуту в молоду родину. Втім для досягнення цього наречені неодмінно мають обдарувати всіх присутніх гостинцями, приймаючи за це привітання. А затим нове диво-дійство: з голови нареченої знімають вінок, але хустку одягати ще не можна, – спершу слід розплести дівочу косу. У цьому нареченій допомагає брат. А тоді мати одягає доні хустку: знак жіночності. Грають музики закликають гостей до танцю…

Звісно, увесь весільний обряд у Музеї українського весілля можна побачити і у «постановочному варіанті». Але навіть тоді для вас накриють справжній весільний стіл – щоб ви сповнилися неповторними емоціями і незабутніми враженнями від автентичного українського свята.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company