В Техасі проти абортів

Губернатор штату Техас (США) Грег Ебботт підписав закон, який правники називають одним із найсуворіших у країні щодо переривання вагітності. Про це повідомляють ЗМІ Техасу.

За цим законом заборона згаданої процедури діє вже на шостому тижні вагітності. Громадянам дозволяється подавати позовну заяву до суду на тих, хто проводить аборти або на тих хто сприяє цьому.

Підписання законопроєкту викликало нову суспільну хвилю. Прихильники права на аборт планують оскаржити це рішення. Законодавчі положення, які ускладнюють цей процес, повинні перевірити в судах.

«Законопроєкт про серцебиття тепер закон у Штаті самотньої зірки, — повідомив губернатор в Twitter — Цей законопроєкт гарантує, що життя кожної ненародженої дитини з серцебиттям буде врятовано від згубних наслідків аборту».

Підпис Грега Ебботта з’явився після того, як Верховний суд США заявив, що розглядатиме справу щодо закону штату Міссісіпі. Положення штату забороняє більшість абортів через 15 тижнів. Якщо Верховний суд скасує рішення Ро проти Вейда (рішення Верховного суду США, яким стверджено, що Конституція США захищає свободу вагітної жінки здійснити аборт без надлишкових державних обмежень), де-юре заборонять майже всі аборти.

«Законодавчий орган і губернатор визначили пріоритет цього історичного закону, і з його підписом лише наступного року в Техасі буде врятовано близько 50 000 дорогоцінних людських життів!», — сказала Челсі Юман з організації «Human Coalition Action», що відстоює протидію абортам.

Закон набирає чинності з вересня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company