Варварство «ґуляєт»

Майно Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира та Ольги Православної церкви України (ПЦУ) «розграбовано і поламано». Про  це розповів Інтернет-виданню «Крим.Реалії» архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент. За його словами, пограбування відбулося під час «внутрішнього ремонту», яке самочинно розпочала окупаційна влада.

«Згідно з рішенням суду  2017 року, було вилучено 110 квадратних метрів площі першого поверху. Вона була опечатана і перебувала під замком. Але разом з тим було описане і зберігалося церковне майно: крісла, ікони, меблі, килими, посуд, столи, столові прибори. Зараз це все розграбоване і поламане. Частину речей я побачив на вулиці на звалищі. Де поділися інші речі – я не знаю», – повідомив священнослужитель.

Архієпископ Климент пов’язує «розграбування собору» зі своєю поїздкою до США.

«Вони почали погром саме тоді, коли я був на конференції з релігійної свободи. Росія показує всьому світу, що для неї  світове співтовариство і релігійна свобода», – прокоментував архієпископ ПЦУ Климент.

Нагадаємо, що за схожою схемою раніше відбувалася і реставрація Ханського палацу в Бахчисараї. Знищено старовинні дубові балки, постраждали розписи ХVІІІ століття. Після відбійного молотка ст пішлиінами тріщини.

Зазначимо, росіяни не вперше «реставрують» палац після загарбання Криму Єкатєріной ІІ. Хан Сарай багато разів перебудовували, внаслідок чого будівлі змінили свій первісний вигляд і втратили єдність стилю. На що професор Кембриджу Е. Д. Кларк слушно зауважив: «В Бахчисараї росіяни задовольнили свою варварську насолоду руйнування».  І продовжують насолоджуватись варварством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company