Венеція пройнялася Україною

На цьогорічній 59-ій Венеційській бієнале сучасного мистецтва український павільйон у центрі уваги. Відвідала його і Перша леді України. Олена Зеленська звернулася до учасників і гостей, наголосивши на тому, що мистецтво – це також вид протистояння у час війни. Відвідувачам демонстрували фотофільм про те, як в українських містах захищають від рашистських снарядів, бомб і ракет пам’ятники культури. Гості заходу були вражені духом та незламністю українців.

Були також представлені фотосвідчення руйнувань росією українських музеїв, зокрема музею старожитностей у Чернігові, Архипа Куїнджі в Маріуполі та Іванківського музею, де зберігалися роботи народної художниці Марії Примаченко. «На українських експонатах цього року також є попіл війни, – зазначила Олена Зеленська. – Коли почалися перші вибухи, кожен рятував найдорожче. Це наша трагічна реальність – нині кожен українець навіть у такому ідилічному місті, як Венеція, бачить перед собою руїни Маріуполя, Чернігова, Харкова, Київщини».

Український павільйон презентував і мистецький проєкт «Фонтан виснаження. Висока вода». Захід розпочався з хвилини мовчання у пам’ять про загиблих внаслідок російської агресії в Україні.

Наша країна бере участь у Венеціанській бієнале з 2001 року. Це одна з найпрестижніших подій у світі сучасного мистецтва, яка задає тренди на два майбутні роки.

Лізавета Герман, кураторка інсталяції, назвала участь України в бієнале «інвестицією в майбутнє» та зазначила, що будувати майбутнє нації потрібно зараз, а не чекати закінчення війни. Тому павільйон, культура та те, що кожен зараз робить, є важливим кроком до цього. Мистецтво завжди буде залишатися як одним зі способів донести людям всю істину та хоча б трішки підійняти дух народу та нації в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company