«Віденська кава» за рецептом Дмитра Корчинського

У столичному театрі «Сузір’я» – аншлаг. На перший погляд дуже дивна публіка: літні люди, молодики спортивної зовнішності, військові, народний депутат та навіть капелан. Згодом стає зрозуміло: їх поєднує любов до кави…

Французький дипломат Шарль Талейран казав, що ідеальна кава має бути гарячою як пекло, чорною як чорт, чистою як ангел і солодкою як любов. Пекло, чортівня, ангельська чистота та любовні ласощі – усе це поєднано у виставі майстра політичної провокації Дмитра Корчинського, поціновувачі творчості якого зібралися під склепінням «Сузір’я»  за філіжанкою улюбленого напою.

На сцені – Відень, Різдво 1913 року. До кав’ярні, де працює заробітчанка з Галичини, по черзі заходять непевні суб’єкти: молодий художник-невдаха Адольф, поважний чоловік Зиґмунд, журналіст Лев та семінарист Йосип. Із перших хвилин стає зрозумілим – всі вони психічно неврівноважені . Бариста Христина терпляче обслуговує дивних відвідувачів, витримує всі залицяння та дивується лише одному: чому ж у Відні не зустріла справді велику постать, котра вплине на світ? Лише цю четвірку… Навіть в рідному селі розповісти буде нічого.

Проте кава додає смаку історії, і в цих біснуватих ми впізнаємо романтика Гітлера, який вбачає всі проблеми в «єврейському питанні», єврея Фройда, що прагне допомогти усім присутнім звільнити їхні лібідо, Сталіна, котрого дивує напрочуд слабка охорона банку навпроти, та невротика Троцького. Всі вони направду мешкали на сусідніх вулицях Відня напередодні Першої світової війни. Саме про те, що б теревенили ці пани, якби доля звела їх за кавою і тістечками, і вирішив пофантазувати автор.

На сцені алюзії події більш ніж сторічної давнини – чудова можливість рефлексувати, згадуючи сьогодення. Для повноцінного сприйняття гумору інтелектуальна комедія вимагає бодай мінімальних знань історичних подій.

Вистава залишить по собі не лише після смак кави. Після побаченого – більше запитань, аніж відповідей. Навіть якщо переглянути її декілька раз, як робили це багато присутніх. Склад акторів майже незмінний: Лідія Семесюк, Назарій Борушок, Сергій Федорчук, Віталій Чорний, Павло Довгань-Левицький.

Спробуйте відрізнити професійних акторів від аматорів. Є нагода 6 травня, у театрі «Сузір’я».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company