Відмежовані, та не покинуті

Громадська організація «Фонд «Відкрита політика» вже десятий рік сприяє реформуванню освіти і науки: проводить громадські слухання, організує експертну оцінку законодавства, залучає фахівців до розробки альтернативних проектів. Один із  напрямків роботи фонду – екологічна освіта молоді. З початком російської агресії «Відкрита політика» сприяє  рівному доступу до якісної освіти дітей з Донбасу та Криму. Про це і говоримо з проектним менеджером фонду Іриною ЗАГОРОДНЬОЮ.

Пані Ірино, Ви часто буваєте на Донбасі, відвідуєте окуповані території. Розкажіть про настрої шкільної молоді, їхніх батьків.

  Наш фонд інформує молодь Донбасу і Криму про можливості здобути вищу освіту за межами окупованих районів. Більшість мешканців критично мислять і розуміють, що навіть середня освіта, отримана у школах на непідконтрольних територіях, не дає повноцінних можливостей для успішного майбутнього. Проте більшість людей, особливо молодих, стали заручниками ситуації, у них немає іншого виходу, як жити і вчитися там. Хоча попит на українську освіту був і залишається високим. Діти мають можливість дистанційно навчатися у наших середніх школах. Кількість таких учнів у 2017 році збільшилася у півтора разу порівняно з попереднім. Гадаю, що дистанційна форма і далі набиратиме популярності.

– Розкажіть, будь ласка, про механізм такого навчання. Що треба зробити, щоб стати дистанційником?

  Процедура проста. Спочатку необхідно обрати школу зі списку на сайті Міністерства освіти  (mon.gov.ua або на сайті dostupnaosvita.com.ua). Хтось із батьків має написати заяву з проханням зарахувати дитину на навчання. Її можна подати як особисто, так і електронною поштою, впродовж навчального року. Також середню освіту можна здобути екстерном.

– А які у них можливості для навчання у вищій школі?

–  Вже два роки для молоді з Донбасу і Криму діє спрощена процедура вступу до вишів. Діти із зазначених регіонів можуть вступати без ЗНО, українського атестата та паспорта. Але необхідно звернутися до освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» – скласти там іспити з української мови, історії України та профільного предмету.

Якщо абітурієнт має український атестат і пройшов зовнішнє незалежне оцінювання, але отримав невисокі бали, йому теж рекомендуємо звернутися до Освітніх центрів –  за консультацією чи порадами. Студенти, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, претендують на соціальну стипендію.

– З якими труднощами найчастіше стикаєтеся в цих регіонах?

–  Є проблеми з поширенням інформації на тимчасово окупованих та непідконтрольних територіях. Друковані матеріали далі наших контрольних пунктів в’їзду-виїзду ми офіційно не можемо розсилати. Люди їх розбирають, але стовідсотково проконтролювати «віддачу» таких матеріалів ми не можемо. Активно використовуємо інтернет, соціальні сторінки і групи.

– Чи помічаєте там зміни в настоях місцевих жителів?

–  Безперечно, збільшується кількість людей, які розуміють, що своє майбутнє, майбутнє дітей треба пов’язувати з Великою Україною. Здобувати освіту і жити саме тут. І для цього їм уже створено стартові умови.

Всі, хто прагне довідатися більше, безкоштовно телефонуйте на «гарячу лінію» фонду «Відкрита політика»: 0 800 504425.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company