ВІКОВА СОБОРНІСТЬ

100-річчя Дня Соборності  кияни відзначили уже традиційним живим ланцюгом, символічно з’єднавши на Мосту імені Патона два береги Дніпра. З одного боку учасники йшли із жовтим полотном, а з іншого –  із синім. Посередині мосту колони зустрілися та об’єднали полотна в єдиний 30-ти метровий Державний стяг. Учасники живого ланцюга запалили свічки в пам’ять про всіх українських оборонців і Героїв Небесної сотні.

Серед сотень тисяч імен наших героїв згадаємо Симона Петлюру. Напередодні у столиці на одному з будинків вулиці, що носить його ім’я, постав барельєф організатору українських Збройних сил. Симон Петлюра очолював оборону молодої республіки від більшовицької і білоросійської навал. Пам’ятний знак Головному отаману відкрив Герой України, начальник Військового ліцею імені Богуна Ігор Гордійчук. Із початком війни на Сході полковник Ігор Гордійчук прославився своєю мужністю у боях за Савур-Могилу. Тоді ж, прориваючись із оточення російсько-окупаційних військ, дістав тяжкі поранення…

А на Софійському майдані киян та гостей столиці зі святом привітав Президент Петро Порошенко.

–  Нас не вдалося роздробити і проковтнути, – згадав Глава держави про тодішню й нинішню боротьбу українців за незалежність і свободу.

Сто років тому, 22 січня, на Софійському майдані врочисто проголосили Акт Злуки – об’єднання східних і західних українських земель, УНР та ЗУНР. А роком раніше цього ж дня перший наш парламент – Центральна рада –  Четвертим універсалом проголосив державну незалежність України.

«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська народна республіка (Галичина, Буковина, і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали найкращі сини України»,  – проголошував Акт Злуки.

Тоді через лічені місяці більшовики захопили Київ, поляки –  частину Галичини а чеські війська – Закарпаття. Але українці крізь роки пронесли ідею Соборності і своїм життям, титанічною волею, гарячою кров’ю нині відстоюють її у боротьбі з російським агресором.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company