Вільний птах в окупації не житиме

Проблему «пташиного геноциду» обговорювали учасники 31-ї робочої наради Азово-Чорноморської орнітологічної робочої групи, яка завершила свою роботу у заповіднику Асканія-Нова, що на Херсонщині.

За спостереженнями вчених, в окупованому Криму начисто зникають колонії навколоводних птахів. Раніше місцем для існування в степовій частині півострова їм служили береги Північно-Кримського каналу і рукотворні озера. Однак після припинення подачі до Криму дніпровської води тамтешня окупаційна «влада» виявилася нездатною запропонувати інші джерела для масштабного водопостачання сільського господарства півострова. Разом з цим зникло і середовище для існування багатьох видів пернатих, і вони тисячами переселяються на материкову частину України.

Як зазначав раніше виконавчий директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін, води Дніпра, доступні для півострова, опріснили Сиваш – величезну водно-болотну територію.

«Впродовж трьох десятків років на цій площі утворився прісноводний водно-болотний комплекс птахів. В даний час зникла прісна вода, і весь комплекс чапель мігрував у північніші райони нашої країни», – пояснив Олег Дудкін. Уточнивши: до того, як припинилася подача дніпровської води на півострів, там проживало сім видів чапель, проте нині їхні основні колонії мігрували на територію Одеської, Херсонської, Запорізької і Миколаївської областей. Дудкін стверджує, що це значно посилило навантаження на водно-болотні угіддя цих областей.

За словами директора заповідника Асканія-Нова Віктора Гавриленка, на території самого резервату проблем у птахів явно немає і не передбачається. За сезонну міграцію в Асканію-Нову вже прибуло понад вісімнадцять тисяч сірих журавлів і трьох тисяч огарів. І це геть не межа: в 2009-му колонія журавлів, які відпочивали на території заповідника, налічувала до 44 тисяч особин. Пік сезонної міграції пернатих тут очікують у третій декаді жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company