Візи з Росією: «назріло і перезріло»

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін виступив за введення системи попереднього інформування через інтернет про поїздки росіян в Україну. Це, за його словами, може стати альтернативою введенню віз для громадян РФ.

«Візи насправді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди їздять тільки за біометричними паспортами. Другий момент, який для мене важливий, – ось ви їдете в багато країн і потім заходите в інтернет і кажете: «Я через 5 днів їду». Ось так насправді і російські громадяни повинні їхати в Україну, необхідно створити відповідну платформу і контролювати в’їзд, так щоб це не було абсолютно неконтрольовано», – сказав Клімкін в ефірі телеканалу «1+1», повідомляє LB.ua.

На думку міністра, для створення такої платформи, необхідно кілька місяців.

Нагадаємо, рішення ввести візовий режим було прийнято Радою національної безпеки і оборони України ще в березні 2014 року, на самому початку російської агресії. Тоді до цього кроку влада не була готова. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк говорив, що збереги безвізовий режим зацікавлені багато українців, передусім на сході і півдні України, які їздять в Росію на заробітки і мають родинні стосунки по той бік кордону. Відтак обмежилися посиленням пропускного режиму на кордоні з РФ.

1 червня 2017 року секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що питання візового режиму з Російською Федерацією «не просто назріло, а перезріло».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company