Врятований Дивосвіт

Головною столичною вулицею до «Українського дому» тяглася подвійна людська черга. До закінчення виставки робіт Марії Примаченко залишалося дві години. Люди терпляче ступають по пів кроку, аби, дістатися каси, оплатити квиток і нарешті побачити те, заради чого сюди прийшли.

25 лютого цього року рашисти вдарили по Іванківському історико-краєзнавчому музею. Але місцеві сміливці, ризикуючи життям, врятувати з палаючої будівлі культурне надбання України – картини їхньої землячки, всесвітньо знаної Марії Примаченко. Понад місяць окупації іванківці втаємничували від чужинського зизого ока місце, де тримали врятовані картини. Вберегли. І тепер усі численні охочі могли побачити 14 оригінальних творів живопису, представлених на цій київській виставці з символічною назвою: «Марія Примаченко. Врятоване».

У зеленому колі залу – чудернацькі фантастичні створіння: чотирилапий півень, різнокольорові коні… Здавалося б, що може бути спільного у цього казкового яскравого світу сяйних картин з війною? Та придивившись можна побачити на деяких врятованих полотнах плями та надриви.

Гості, розуміючи якою ціною картини потрапили сюди, уважно роздивляються найменші деталі, фотографують кожну картину та розповідають дітям про велику художницю.

Двадцятирічна Соня живе неподалік Іванкова. На запитання про свою улюблену картину Марії Примаченко показує на «Коньок-горбуньок увесь світ облітає і на міста прилітає». Зізнається: про те, що у їхньому містечку є такий музей, почула тільки тоді, коли в нього влучила ракета.

– Відчула гірку досаду, думала картини художниці загинули, – каже Соня. – А коли довідалася, що музейний скарб в Іванкові врятовано і виставлено у столичному  «Українському домі»,  щастю моєму не було меж: пригадала захоплюючі розповіді про славетну землячку моєї вчительки образотворчого мистецтва.

– У нашій школі навіть виставку дитячих робіт організували, – згадує Соня. – Діти відтворювали образи Марії Примаченко: малювали її особливих звірів. Досі у пам’яті ці яскраві дитячі малюнки.

Неосяжний світ творів Марії Примаченко нині наповнився новими сенсами, символами спротиву та незламності українського народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company