Втрачаємо робітничі кадри

Верховна Рада своєю постановою затвердила рекомендації парламентських слухань на тему: «Професійна освіта як складова забезпечення кадрового потенціалу України: проблеми та шляхи вирішення».

Зокрема парламент рекомендує Кабінету міністрів України запровадити для учнів шкіл профорієнтаційне тестування. Це має допомогти школярам обрати оптимальний напрям професійної діяльності. Уряду також рекомендовано визначити, затвердити та періодично переглядати перелік професій, спеціальностей для задоволення пріоритетних потреб економіки країни, враховуючи середньостроковий прогноз потреби у кадрах на ринку праці.

Постанова, підтримана 240 народними обранцями, констатує збільшення диспропорції між кількістю молоді, яка здобуває робітничі професії, і тих, хто навчається у вишах. Якщо 2010 року на 10 тисяч населення припадало 96 учнів професійно-технічних навчальних закладі, то 2015-го – лише 71. Відтак, як зазначається у постанові, є підстави стверджувати, що Україна втрачає потенціал кваліфікованих робітничих кадрів.

У 2014-2015 навчальному році в професійно-технічних навчальних закладах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, підготовлено 165,5 тис. кваліфікованих робітників. 88,8 % з них – працевлаштовано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company