«Ви – відповідь на покоління молитов»

Цьогорічні випускники шкіл та університетів виявилися серед тих, хто найбільше постраждав від підступного планетарного лиха 2020 року. Випускний – це свято буває один раз, а карантин одібрав цю радість.
Утім, може, й ні.
Так найпопулярніший у світі відеохостинг YouTube, створив проєкт «Dear Class of 2020».

«Dear Class of 2020» – церемонія вручення дипломів випускникам університетів Сполучених Штатів Америки, яка відбулася 7 червня. До участі в урочистостях долучилися найвідоміші світові зірки.

А саму церемонію очолив експрезидент Сполучених Штатів Барак Обама разом з дружиною Мішель. Онлайн-дійство мало п’ять блоків та тривало чотири з половиною години. А почалося з натхненної гри на флейті співачки Lizzo. Вона виконала класичну композицію «Пишність і обставини» – перед тим як привітала випускників уже в супроводі оркестру Нью-Йоркської філармонії.

Потім зоряні виконавці (Каміла Кабелло, Кріс Мартін з Coldplay, Халід та інші) гуртом заспівали «Прекрасний день».

Випускники 2020 року отримали «зіркові» вітання від Джастіна Тімберлейка, Шона Мендеса, Тейлор Свіфт, Біллі Айліш, Бейонсе, Джиммі Кіммела, Джона Гріна, Джозефа Гордон-Левітта, Дженіфер Лопез, Демі Ловато, Леді Гага, Кеті Перрі…

Для випускників – шанувальників південнокорейської групи BTS цей день запам’ятається надовго. K-pop-гурт «онлайново» привітав випускників з Національного музею Кореї.

– Це був дивний рік, але ви впоралися з ним, – узяв слово лідер гурту Намджун. – Сьогодні у нас може не бути квітів, але те, що у нас є, – це, мабуть, найособливіша церемонія вручення дипломів в історії. Ніколи ще так багато людей не вітали випускників з досягненням їхньої мрії. Ви можете спостерігати за нами з вашого ліжка або з вашої вітальні, одні або з кимось. Десять років тому в мій день закінчення середньої школи пішов сильний сніг. Я добре пам’ятаю той день, бо сфотографувався зі своїми друзями. В той день я був просто хлопчиком, який тільки-но завершив одну главу, і був готовий написати наступну. Пам’ятаю те почуття, воно справді хвилююче та захоплююче. Це був момент, коли я відчув себе таким, яким є.

До привітання долучилися й інші учасники музичного гурту. А потім цілих 12 хвилин виконували свої хіти. Отримавши найбільше ефірного часу, якщо не враховувати спільних виступів подружжя Обам.

Згадали на цій церемонії і про драматичні події, які сколихнули всю Америку. У промові Барак Обама заявив, що загальнонаціональні акції протесту після недавньої загибелі неозброєних чорношкірих жінок і чоловіків, включаючи Джорджа Флойда, були викликані «стражданнями, розчаруваннями, нерівним зверненням і нездатністю виконувати поліцейську практику протягом десятиліть».

А торкаючись пандемії, наголосив: коронавірус  пролив світло на численні проблеми Америки, «які наростали упродовж дуже тривалого часу». З-поміж них Обама назвав посилення економічної нерівності, брак базової медичної допомоги для мільйонів людей, а також «продовження лиха фанатизму і сексизму».

– Ви домагаєтеся того, чого ваші батьки, бабусі і дідусі ніколи не могли собі навіть уявити. Ви – відповідь на покоління молитов, – звернулася до випускників співачка Бейонсе. Закликавши їх повірити в себе так, як вона це зробила, коли десять років тому заснувала свою власну компанію. Хоча, за її словами, це було непросто в розважальному бізнесі – «дуже сексистському», «де домінують чоловіки».