Як бразильці українцями страшили

У жовтні 2020 року в Бразилії вийшов серіал «Бездушні», знятий в жанрі хоррор. Сюжетна лінія зав’язується зникненням 1988 року у вигаданому місті Бригида дівчини Галини, коли містяни святкують… Івана Купала. Як ви вже здогадуєтеся, місто українське, засноване нашими емігрантами.

Язичницькі обряди, з танками довкола високого багаття, скелетами тотемних звірів, з юрбою, вбраною в українські однострої, мали додати до сюжетних жахіть духу моторошної таємничості. Головна героїня, стара відьма, співаючи «кубанський римейк» української пісні «Розпрягайте, хлопці, коні», за сюжетом наганяє цим острах на своїх сусідів. У бразильських глядачів, як свідчать соцмережі, вигляд старої та її співу теж викликав мурашки по шкірі. А деталі побуту, з мертвими свиньми і поїданням дітьми нахильці, просто з мисок борщу, схожого на кров, очевидно, вганяли веселих телегладачів з бразильських нетрів-фавелів у стан клінічного шоку.

Зате український глядач оцінив серіал і вигадану Бригиду з притаманним нам гумором. Особливо потішив його бразильський кіношний вигляд нашого борщу. Багато користувачів соцмереж у відгуках порівнюють вид цієї страви з бовтанкою кетчупу і джему. І пропонують творцям фільму спробувати справжній український борщ. Критикують, звісно, і те, що співає героїня: на думку глядачів, зміст пісні геть не відповідає ані сюжету, ані ідеї фільму.

В Бразилії проживає майже 150 тисяч етнічних українців. Є серед них письменники (навіть Шевченківська лауреатка!), є поважні науковці, підприємці, релігійні діячі. Є цілі українські села і навіть місто Парана. Невже творці фільму, навіть містично-жахливого, не спромоглися знайти у цьому національному багатстві нормального консультанта, знавця фольклору, магічних вірувань українців? Щоб не піднімати свій хоррор на наш дотепний сміх.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company