Як скористатися безвізом

За умовами безвізового режиму, для перетинання кордону з країнами-учасницями ЄС українцям достатньо мати біометричний паспорт і підтвердження мети поїздки.

На території ЄС громадяни України зможуть перебувати до 90 днів упродовж півроку. Тим, хто працює або навчається в країнах Євросоюзу, як і раніше, доведеться оформлювати візу.

Куди ж звертатися і які документи необхідні для оформлення біометричного закордонного паспорта?

Де? Оформити біометричний паспорт можна в будь-якому спеціалізованому відділенні Міграційної служби – незалежно від місця вашої реєстрації чи проживання. За бажанням на прийом можна попередньо зареєструватися на порталі державних послуг www.igov.org.ua, а також оформити паспорт у держпідприємстві  «Документ».

Як? Для оформлення біометричного закордонного паспорта необхідно мати з собою паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, а для дітей – свідоцтво про народження. Крім того, для тих, кто вже оформлював закордонний паспорт, слід мати його на руках. Це ж стосується і проїзного  документа дитини. Переселенцям із зони АТО та Криму Міграційна служба радить надати додаткові документи з фото (водійське посвідчення, військовий квиток, пенсійну посвідку, перепустку на роботу тощо). На місці треба написати заяву на отримання паспорта, сфотографуватися і пройти дактилоскопію (зняття відбитків пальців). Діти до 12 років отримують біометричний документ без відбитків пальців.

Перед оформленням паспорта необхідно оплатити консульский збір (вартість послуг та бланків).

Скільки? За даними Міграційної служби, оформлення біометричного закордонного паспорта упродовж 20 робочих днів коштує 557,32 грн. За прискорену процедуру (оформлення упродовж 7 робочих днів) доведеться викласти 810,32 грн. Зверніть увагу: йдеться про робочі, а не календарні дні.

Тим часом сервіс «Документ» пропонує оформлення біометричного закордонного паспорта за 957,32 грн. упродовж 20-ти і за 1210,32 грн. – упродовж 7 робочих днів.

Закордонний біометричний паспорт оформлюється:  дітям на 4 роки, а громадянам старше 16-ти років – на 10 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company