ЯК УБЕРЕГТИСЯ ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ

Готуємося

1. Заклейте вікна скотчем. Просто навхрест. Це не для потужних вибухів, алет рохи допомагає.
  2. Скло – смертельно небезпечне. В кімнаті, де перебуваєте,з акладіть вікна пальтами, куртками, ковдрами. Частково допоможе.
  3. З першими звуками сирени – розташуйтеся там, де немає вікон, краще біля несучої стіни, у ванну кімнату.
  4. Якщо це приватний будинок і є підвал, віднесіть туди лопату, відро, ліхтарик, необхідні ліки, запас їжі та води.
  5. Якщо у дворі є пісок, наповніть ним мішки і забарикадуйте вікна.
  6. Наповніть ванну водою, за потреби перекрийте газ. Зарядіть всі акумулятори.

Коли обстрілюють

1. Не цікавтеся, звідкиі куди летить, тримайтеся подалі від вікон.
  2. Не наближайтеся і не торкайтеся до будь-яких уламків. Це може бути предмет, начинений вибухівкою, яку здетонує навіть доторк.
  3. Не панікуйте.
  4. Якщо ви в квартирі, ховайтеся у просторі без вікон, краще біля несучої стіни.
  5. Тримайте аптечку біля себе. Джгут і засоби зупинення крові мають бути під рукою. Вивчіть, як зпиняти кров.
  6. Якщо обстріл застав вас в кімнаті – притисніться у кут побіч вікна. Але ліпше – ховайтеся у ванну, там, де немає вікон.
  7. Якщо обстріл застав вас на вулиці – шукайте траншеї, бордюри все, що нижче рівня землі. Можна сховатися і за стіну будинку, але… Стережіться багатоквартирних будинків: там надто багато вікон і смертельного скла.
  8. Перечікуйте в безпечній позиції. За можливості – повзіть в найближче укриття.

#тримаємо_стрій

#Слава_Україні