Як упізнати глупство

Дурість оточує нас усюди й повсякчас: чуємо, бачимо, читаємо її чи не щодня, та й, ніде правди діти, самі час від часу робимо дурниці. Однак, чому це відбувається? Чому здається, ніби дурість навколо лише прогресує? І чи можливий світ без неї? Два роки тому французький журналіст Жан-Франсуа Марміон звернувся до провідних науковців, аби знайти відповіді на ці запитання.

Нещодавно полиці вітчизняних онлайн-книгарень поповнилися перекладом його бестселера з вельми провокативною назвою «Чому люди тупі? Психологія дурості», який уже встиг наробити галасу в західних медіа. Тут Жан Марміон зібрав есеї та інтерв’ю визнаних сучасних вчених, письменників та філософів, які подають читачеві власний погляд на дурість та, власне, намагаються відповісти на споконвічне запитання «чому люди тупі?» (яке, до речі, відсутнє в оригінальній назві книги «Psychologie de la connerie»).

Автор книжки пропонує нам дослідити природу дурості: зрозуміти мотиви безглуздих вчинків, те, як наш лінивий мозок змушує нас приймати хибні рішення і як інтернет та медіа роблять людей дурнішими. «Психологія дурості» покликана представити «ворога» в обличчя, допомогти читачеві дізнатися більше про власне мислення та вдосконалити життєвий простір. Важлива риса цієї книжки – лаконічність: на оригінальні роздуми про життя-буття авторам та респондентам відведено від трьох до десяти сторінок. Втім, попри таку щільність читати й розуміти тексти доволі легко.

Якщо ви цікавитеся літературою про психологію та саморозвиток, то, ймовірно, знаєте деяких авторів цього дослідження. Ось, наприклад, нобелівський лавреат Даніель Канеман в інтерв’ю з Марміоном пояснює нам двосистемне мислення, раніше описане ним у книжці-бестселері «Мислення швидке й повільне». Варто згадати і видатних психологів Дена Аріелі, відомого книжками «Передбачувана ірраціональність» і «Чесно про (не)чесність», та Говарда Ґарднера, автора теорії множинного інтелекту та книжки «Мислення майбутнього».

Загалом, у марміонівській «Психології дурості» зібрано та доступно подано чимало корисної інформації зі сфери когнітивної та соціальної психології. І навіть попри те, що книжка в цілому не претендує на науковість та не містить революційних відкриттів, вона здатна допомогти багатьом з нас краще пізнати себе та людський світ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company