КОНЦЕПЦІЯ НОВОЇ ШКОЛИ

Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції нової української школи. Про це сповістив сайт міністерства.

Автори документа стверджують, що врахували більшість пропозицій, які надійшли з місць в ході його громадського обговорення. Зокрема остаточна редакція розкриває поняття «нове освітнє середовище», а також наголошує на важливості психологічної підготовки вчителя

«Не може бути Нова українська школа без нового освітнього середовища, яке б враховувало зміни у змісті освіти, у методиках викладання та доступі до навчання, які ми запроваджуємо. Це обов’язковий елемент, і ми дуже вдячні громадськості за доповнення», – наголосила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Нове освітнє середовище – це сучасний простір, сукупність умов, засобів і технологій для комфортного навчання учнів, вчителів і самих батьків. Такий освітній простір буде створено не лише у стінах навчального закладу, а й усюди, де перебуває учень.

На базі Концепції сформульовано так звану політичну пропозицію уряду. Після затвердження на засіданні Кабінету міністрів, вона стане одним із базових стратегічних документів для  реформування середньої освіти в Україні.

За словами Лілії Гриневич, громадське обговорення визначило 5 тем для подальшої дискусії та деталізації: педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій та питання фінансування.

Міністр освіти також представила загальні положення Концепції та нагадала: до кінця травня наступного року розроблять нові державні стандарти для початкової школи, орієнтовані на компетентності, якими повинні володіти учні після завершення кожного окремого етапу навчання. Ці стандарти почнуть діяти з 2018 року, але вже у 2017-2018 навчальному році їх апробують в окремих школах по всій Україні.

Оновлений текст Концепції найближчим часом опублікує сайт МОН.