ЄВРОПЕЙСЬКА ПІСНЯ З УКРАЇНСЬКИМ КОЛОРИТОМ

«Євробачення» офіційно ще не почалося, а в Києві вже розлився його бадьорий настрій, вибухнули на Майдані музичні фонтани, відкрилася глядацька зона на Хрещатику, де залунали пісні українських виконавців. А в національному агентстві  «Укрінформ» обладнали прес-центр для іноземних журналістів. Один із залів перетворили на затишну вітальню, де переплелися народний колорит і сучасність,  де автентичні речі  свідчать про неповторність української культури і звичаїв. Прес-центр назвали «Арт-хабом»: тут зручно працювати і відпочивати.

Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова,  яка відкривала презентацію, каже, що ставили перед собою завдання «показати іноземним ЗМІ ту Україну, якою бачимо її ми, якою ми її відчуваємо».

–  Вишиванка – то не просто модний одяг, то символ нації, що відроджується, –  сказала Еміне.

До речі, 6-7 травня тут відбудуться Дні Криму:  журналістам покажуть кримськотатарське весілля і кавову церемонію. Далі надійде черга Закарпаття – з музиками, різьбярами і вином…

Окремо буде представлено сьогочасну трагічна і героїчна історія України, зокрема, війну на Східному фронті. Організатори вважають, що іноземні журналісти мають бачити не лише анансцену, а й глибоке тло життя країни – господарки фестивалю.

На відкритті прес-центру гостей пригощали пиріжками із сиром, картоплею, яблуками. Вітали співом дитячого фольклорного колективу «Зернятко», показом традиційного жіночого вбрання з різних регіонів, і зразками сучасного одягу в народному стилі. Співачки з дуету «Врода» перевтілилися у топ-моделей: презентували проникливою піснею вишукані сукні.

–  Це частина нашої  композиції «Трипілля», в ній ми відтворюємо давню народну обрядовість – «від весни до весни». Сьогодні разом із «Зернятком» співатимемо на Хрещатику, – розповідають Аня Заклецька і Оля Нестеренко. Аня ще дошкільням прийшла співати в «Зернятко», а Олю виховував  дитячий колектив «Світанок».

Дівчата двічі брали участь у національному відборі «Євробачення»,  дійшли до півфіналу. Вірять, що настане європейський час  і для етнопісні, яку захоплено плекає «Врода».

Дарія Карякіна, генеральний директор проекту OUTLOOK, учасники якого організували арт-презентацію,  вважає, що завдяки таким заходам Україна відкривається світу, поширює свою культуру, стає зрозумілішою і ближчою іноземцям.

– Разом ми творимо нове і сучасне, в мистецтві і в історії, – наголошує Дарія.

Офіційно «Євробачення» стартує  червоною доріжкою від Верховної Ради у Маріїнському парку 7 травня. Українська  доріжка  найдовша в історії «Євробачення» – 265 метрів. Останній квиток на фінал пісенного змагу вже продано. Але в Києві чимало майданчиків, де можна провести дозвілля, долучившись до конкурсу європейської пісні й українського колориту. Півфінали та фінал «Євробачення» транслюватимуть на Хрещатику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company