З «Аральського моря», де «море-море Парижа»

Українська письменниця Ірена Карпа, яка змінила Київ на Париж (сподіваємося, тимчасово), презентувала нову книжку «Добрі новини з Аральського моря».  Як на мене, назва оманлива: після прочитання уявляються береги Сени, а не далекої середньоазійської водойми. Що й підтвердила телеведуча Катерина Осадча: «Ця книжка — віртуальна подорож до мого улюбленого Парижа: у ній оживають його симпатичні вулички, тут відчуваєш гамір на терасах кав’ярень, але з кожною сторінкою заглиблюєшся не в ошатно-туристичне, а в інсайдерське місто — у таке, у якому я жила в юності… Тривоги й радощі головних героїнь мені дуже знайомі».

Презентація відбулася у столичному готелі «Інтерконтиненталь» за підтримки видавництва «Книголав» та порталу  про світське життя Jetsetter.ua, тож тут ми зустріли не лише Катерину Осадчу, а й багатьох відомих «левиць» і «левів» модних столичних тусовок .

Утім, не лише їх. Прийшли українські трендсеттери, дизайнери, навіть політики: Ліля Літковська, Ольга Слонь, Світлана Бевза, Олена Рева, Юлія Богдан, Евеліна Мамбетова, світські пари Павло Розенко та Олена-Христина Лебідь, Тетяна Богдан та Валерій Зайцев, Олімпія Вайтмусташ та Олександр Смірнов і не тільки.

Розпочали вечір з французької музики у виконанні гурту «NudeVoices», який використовує у своїй творчості нестандартні прийоми:  накладає запис голосу та різних звуків один на одного. Оригінальне звучання доповнюється чарівним голосом солістки гурту Катерини Корецької.

«Добрі новини з Аральського моря» писалися три роки, відтворюючи реальні історії жінок. Саме через це в романі немає ні цілковито позитивних, ні геть негативних героїнь — є різні психотипи, а тому кожна читачка знайде у книжці бодай трішки самої себе.

«У книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина й багато-багато Парижа, — розповідає  Ірена Карпа. — Хтось їздить на «Aston Martin», а хтось краде монетки, залишені офіціантові на чай. У певний момент долі цих моїх жінок переплітаються, і так — не читайте кінець відразу, щоби не спойлити, хто вбивця. Я люблю їх усіх. У кожній із них є часточка мене. І часточка вас. Тому сміливо пірнайте».

Письменниця Ольга Котрус теж пише про Париж. «Город которыйменясъел» — книжку з такою назвою написано після 4 років життя в місті кохання. А  Іренині «Добрі новини з Аральського моря» Ольга прокоментувала так : «Чотири жінки. Чотири характери. Чотири життя. У кожної — своє персональне пекло і крила, якими вона намагається з нього вибратися… На тлі Парижа… Взагалі це роман про кожну українку, навіть — про кожну жінку. Надзвичайно потрібна нам книжка саме сьогодні, адже вона дає дуже широкий погляд на роль жінки в сучасному світі, на її клопоти, тривоги, потреби й бажання».

«Добрі новини з Аральського моря» вже встигли засвідчитися у коханні читачеві на «Книжковому Арсеналі» та «Зірковому Кураж Базарі». І навіть побувати зі своєю творчинею у бук-турі Україною: у Львові, Тернополі та Хмельницькому. Перед поверненням до Парижа Ірена Карпа зізналася:  з нетерпінням очікує з новим романом наступного Форуму Видавців у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company