З Канади – додому

Особистий архів Олега Ольжича, українського поета та політичного діяча сина визначного письменника Олександра Олеся , перевезуть з Канади до України. Про це повідомила дружина онука Ольжича Ольга Кандиба, яка розпоряджається архівом,  пише видання «Тиждень UA»,  посилаючись на повідомлення «Укрінформу».

«Я подарувала архів Україні із тим, аби вона його зберігала. Там є багато неопублікованого, є листування, особисті речі Ольжича, є його наукові праці – дуже багато різних речей, які, як я вважаю, належать українському народові та мусять бути експоновані»,  –  сказала Ольга Кандиба. Додавши, що сподівається на розміщення архіву у фондосховищі Інституту літератури НАН України. «Поки що Україна буде його так зберігати, а далі ми обговорюватимемо умови», –  зазначила  пані Ольга.

Згоду перевести архів до України вже підтвердив міністр культури України Євген Нищук, який перебував із візитом у Канаді. За його словами, йдеться про кілька ящиків документів.

Голова ПУН ОУН Олег Ольжич, як відомо, був  заарештований гестапо 25 травня 1944 року у Львові. Є свідчення прямої причетності до цього арешту агентури НКВС. Закатований у ніч з 9 на 10 червня 1944 року в концтаборі «Заксенгаузен»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company