«За Україну – з вогнем завзяття…»

Про Україну в Україні кажуть, що вона бідна, що тут нема перспектив, що тут годі чогось досягти. Особливо сповнені песимізму старші люди: «Ми вже нічого не змінимо, можливо краще житиме молоде покоління…» А талановита молодь… пакує речі і розлітається по чужих світах. Слава творцеві, не всі. На наше велике щастя, багато молодих, завзятих і перспективних, хто цілком свідомо не повівся на всілякі цивілізаційні вигоди закордоння, а свідомо вирішив жити тут, у своїй країні. Жити і творити її щастя. От і молоді, амбітні студенти столичних вишів об’єднали свої зусилля заради щасливого майбутнього Батьківщини.

Розмовляємо з президентом Руху молодих українців «Шоста Влада» Пилипом ШТЕРЕНТАЛЕМ.

Пилипе, хто та молодь, яка береться творити Україну XXI століття?

– Таких молодих людей в Україні нині дуже багато. В них є енергія, є бажання творити країну, за яку не було б соромно. Єдине, чого часто цим хлопцям та дівчатам бракує, – платформи. Скажімо, я грав у комп’ютерні ігри, зустрічався з дівчатами… Шукав себе, можливості реалізуватися – більше, ніж просто заробляти гроші. Не вважаю, що мені треба доконче гаяти час на навчання закордоном, коли є змога вчитися дома. Але ж навчаючись тут, водночас можна зробити багато корисного моїй країні. Багато такого, що крім мене цього ніхто не зробить. Я відчуваю, що люди, які мене оточують, можуть це зробити, особливо разом, об’єднавшись. Це дасть нам набагато більше нових навичок, досвіду, знань, для цього ми й створили нашу організацію.

Як зародилася ця ідея?

– Ми сиділи з товаришем, обмінювалися думками. І він запропонував заснувати студентську організацію. Назвали її «Шоста Влада». Розпочали із захисту прав студентів. На початках в організації було аж… п’ятеро членів. А потім, нам на диво, про нас пішов суспільний розголос. І люди до нас потяглися. Проте я розумів, що обмежуватися лише студентською темою не варто, є багато значущих питань поза сферою студентського життя, якими теж треба фахово займатися. Тому й створюємо всеукраїнську команду молоді, яка буде формувати наш порядок денний.

– Патріотичну?

– Коли любиш батька-матір, а в них з’являються проблеми, ти не повинен ходити і плакатись. Треба братися і робити, виходити зі скрути. Власне, це те саме, що й патріотизм. Мене бентежить, що закордоном про Україну знають геть мало: щось про Майдан, трохи більше – про війну з Росією, а дехто ще згадує футболіста Шевченка… А хто там знає, які ми? Про наш потенціал, який неодмінно мусить зійти на благодатному ґрунті і повносило розквітнути, здивувавши світ? Тому я хочу навчатися в українському університеті, тут, в Україні успішно реалізуватися себе. Читаєш нашу історію – ланцюг невдач і поразок. Це треба змінювати. В нас допоки бракує українського контенту, ідей, нової життєвої філософії, яка є у західних країнах.

– Маєте стратегію?

– Мусимо найперше усвідомити, що ми українці. Це я про ровесників, про молодь від 13-ти- до 30-тилітніх. Маємо зрозуміти, що то значить бути українцем ХХІ століття, на яких принципах будується світогляд. Тільки тоді зможемо розв’язувати інші проблеми. Наша організація працює на чотирьох напрямах: активізація, політика, право та суспільство.

– Пилипе, те, що саме Ви очолили «Шосту Владу», –випадок чи закономірність?

– Я не можу похвалитися якимись осібними талантами. Але маю, здається, одну посутню перевагу –  вмію знаходити спільну мову з різними людьми, відчувати, чого вони прагнуть, і об’єднувати їх, щоб формувати нові системні конструкції. Щоб не побиватися, як нам все набридло і як усе погано, а працювати на реальну мету, творити, змінювати і самому мінятися на краще. В нашій організації немає конкуренції, бо ми об’єднані спільною ідеєю, бо ми йдемо разом, і не важливо, хто ти – рядовий член організації чи наділений повноваженнями.

– Що у перспективі?

– Стати  Всеукраїнським рухом молодих людей, яким цікаве життя суспільства. Йдеться найперше не про політику і не про якісь вузькопрофільні речі, а про широку платформу, на якій кожен молодий українець мав би змогу реалізуватися. Це може бути право, література, журналістика, політика, мистецтво… Життя в сучасному світі – це життя суспільства. У будь-якій розвиненій країні Европи або Америки не можеш стати професіоналом своєї справи, якщо не займаєшся волонтерством, не відвідуєш майстер-класи, конференції, не знайомишся з новими людьми у своїй галузі. Ми охоче перебираємо це у свій досвід.

Ми не творимо чергову суспільну організацію, щоб, скажімо, раз на тиждень збиратися і щось там обговорювати. Діяльність «Шостої Влади» базується на принципах: Усвідомлення, Ефективність, Цілеспрямованість, Наполегливість, Патріотизм, Незалежність. Ми молоді, завзяті і наше майбутнє залежить від нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company