ЗАКОН «ПРО ОСВІТУ»: Є ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект «Про освіту». За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.

Передбачені проектом закону реформи мають поліпшити умови праці вчителя за рахунок зменшення бюрократичного контролю, розширення академічних свобод і формування простору для творчої праці. Буде обмежено втручання державних органів і органів місцевого самоврядування в освітній процес.

Учителі матимуть свободу вибору форм підвищення кваліфікації. Також буде запроваджено механізм добровільної сертифікації вчителів. Після її проходження педагоги отримуватимуть відповідну надбавку до зарплатні. Закон передбачає підвищення соціального статусу та оплати праці вчителя.

Проектом передбачається запровадити 12-річну повну загальну середню освіту, позаяк, за визначенням авторів законопроекту, модель 11-річної школи не відповідає потребам сучасного суспільства, та на теренах Європи збереглася лише в Україні, Росії та Білорусі.

У разі остаточної ухвали законопроекту буде впроваджено старшу 3-річну профільну школу з двома групами профілів: академічні і професійні. При цьому в систему профільної старшої школи має бути включено заклади профтехосвіти, технікуми та коледжі, які готують молодшого спеціаліста.

Запровадження 12-річної середньої освіти дозволить скоротити на більшості спеціальностей навчання за освітнім рівнем бакалавра до 3-х років. Таким чином, загальна тривалість отримання середньої освіти+бакалаврат (15 років) не зміниться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company