«Закону Савченко» більше нема

Президент України скріпив підписом закон про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув’язнення. Цим остаточно позбавивши чинності  так званого закону Савченко, за яким один день попереднього ув’язнення зараховували за два дні позбавлення волі.

Ліквідацію цієї норми підтримали 227 народних депутатів. Автор поправок, член депутатської групи «Відродження» Антон Яценко, виступаючи в парламенті, навів переконливу статистику:  серед 10 тисяч звільнених за «законом Савченко» півтори тисячі скоїли повторні злочини.

«Фактично ми випускаємо злочинців, які створюють криміногенну ситуацію і збільшують ріст злочинності в країні», – підсумував А.Яценко.

Тепер чинна норма Кримінального кодексу  передбачає,  що «попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання в разі засудження до позбавлення волі день за день».

Утім, суду дозволяється у вироку враховувати попереднє ув’язнення і пом’якшувати покарання або повністю звільняти засудженого від його відбування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company