ЗБУЛОСЯ

Арсеній Яценюк оголосив про свою відставку. Про це Прем’єр-міністр заявив у своєму зверненні, яке оприлюднено в ефірі 10 квітня. 

«Парламентська фракція Блоку Петра Порошенка висунула на посаду глави уряду Володимира Гройсмана. Зробивши усе для стабільності  і спадкоємності курсу заявляю про рішення передати  обов’язки керівника уряду України», – заявив Яценюк.

«Відсьогодні бачу свої завдання ширше, ніж повноваження керівника уряду: нове виборче законодавство, конституційна реформа, судова реформа, коаліційний контроль за курсом нового уряду, міжнародна підтримка України та її членство у ЄС та НАТО – частина моєї програми», – заявив Яценюк. Запевнивши: «Ми позбулися номенклатурної нерівності, зберегли українську економіку від дефолту, розпочали масштабні структурні зміни і зробили все для незворотності європейського вибору. Попри війну створили умови для економічного відновлення».

Також Яценюк попросив «Народний фронт» підтримати його рішення і зауважив, що його політсила залишається у коаліції.

Після оголошення про відставку Яценюку зетелефонував Джо Байден. «Віце-президент  США подякував Прем’єр-міністру за його партнерство впродовж історичного часу для України та привітав Уряд України з його досягненнями за останні два роки», – йдеться у повідомленні його прес-служби.

Співрозмовники також говорили про «важкі, але необхідні економічні реформи, підписання угоди про асоціацію з ЄС та роботу з підвищення енергетичної незалежності України».

Тим часом народний депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що відставка Арсенія Яценюка є результатом домовленості між Президентом Петром Порошенком і олігархами  Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським.

За словами нардепа, наслідком цих домовленостей  може стати для Коломойського –  реструктуризація зобов’язань «Приватбанку», можливо –  компроміс щодо зобов’язань «Укрнафти», а для Ахметома – «можливий компроміс щодо його підприємств в енергетичній сфері». «Зокрема, наскільки відомо, вже підвищено вартість вугілля для теплових електростанцій, що, відповідно, лягає у собівартість тарифу і становитиме у підсумку 1,1 грн. за кВт/год. А це у понад 2,5 разу вище, ніж (вартість) для «Енергоатома», тобто Ахметов збереже собі надприбутки», – зазначив Лещенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company