Здорова планета, вільне покоління…

Бізнес та екологія – ці теми стали центровими на цьогорічному «Free Generation Forum». Власне, питання, яке посутньо розглянув форум, було одне і конкретне: «Чи зможе в нашій державі бізнес розв’язувати екологічні проблеми?»

П’ятеро авторитетних спікерів задавали тон дискусії.

Тетяна Сахарук, голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні, розповіла про набутки цієї ініціативи ООН та  аргументувала необхідність боронити довкілля не лише у загальносвітовому масштабі, а й повсякденням кожної людини. «Кожен з нас, підтримуючи чистоту навколишнього середовища, продовжує життя нашій планеті, а отже і своїм близьким та далеким нащадкам».

А Павло Вишебаба, голова ГО «Єдина планета» та координатор компанії «Хутро OFF», переконаний: людина не повинна вбивати тварин заради того, щоб мати модне чи престижне хутряне вбрання. «Я проти виробів з натурального хутра, – стверджує активіст. – У наш час новітніх технологій нищити тварин задля цього – просто не гуманно. Та й одяг із хутра зазвичай непрактичний. Де ви бачили альпініста, який сходить на Еверест у звичній шубі? Нині маємо чимало ненатуральних матеріалів, з яких виготовляють набагато тепліше та зручніше вбрання. І не потрібно заради цього налагоджувати страшну індустрію масового винищення братів наших менших».

Макс Гавриленко, засновник екобренду окулярів з кавової макухи «Ochis-Coffee» пояснює: «Раніше я лише ремонтував окуляри. Через мої руки пройшли десятки тисяч «помічників чудового зору». Але з часом почав цікавитися матеріалом оправи: з чого вона виготовлена. І знаєте який матеріал переважав? Пластик! Відтоді я замислився: «А чи можна зробити екологічно чисті окуляри?» Минуло багато місяців моїх експериментів, але якось дружина принесла мені каву, і я все збагнув. За тиждень створив унікальні окуляри, оправа яких… з пресованої кави. Міцна і гнучка. Зовсім скоро, сподіваюся, почну виробляти з цього матеріалу речі першої необхідності: зубні щітки, посуд, гребінці, елементи декору…

Яна Червінська, дизайнерка одягу, голова ГО «БЕЗЗАЙВЕ», розповіла про новітні модні екологічні тенденції та детально познайомила слухачів екологічного форуму з вітчизняними фірмами, які працюють у цій царині. Багато говорила про переваги природних конопляних та лляних матеріалів для виробництва одягу. Порадивши уникати синтетичних матеріалів, адже відомо, що їх виготовляють з продуктів переробки нафти, кам’яного вугілля та газу, а це дуже вадить довкіллю.

Андрій Грис, менеджер охорони навколишнього середовища компанії «МЕТРО», розповів, чому знаменита компанія ІКЕА не квапиться відкрити свою філію в Україні. Бо її керівництво об’їхало всю Україну у пошуках партнерів, які б сповідували екологічне виробництво, і… не змогли знайшли жодного.

Цікавою на форумі видалася дискусія, що мала назву: «Libertytalks». Про самозахист і зброю вів мову громадський діяч і блогер Сергій Стерненко, а Тетяна Кузьменко, засновниця «Конопляного маршу свободи», розповіла про важливість й умови легалізації медичного канабісу. Запам’яталися виступи Наталії Ісаєвої, Іллі Філіпова, Олексія Арестовича, Ярослава Романчука та Тома Палмера.

Ініціювала форум ГО «Українські Студенти за Свободу (УСС). У такий спосіб організація заявляє українцям, що саме свобода є рішієм розвитку і процвітання будь-якої нації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company